Röplabda

2023.03.18. 19:31

Dágon juthat a legjobb négy közé a Dág

Mivel Flachner nem érkezett meg külföldi útjáról, így a vendégek klasszikus center nélkül álltak ki erre a fontos összecsapásra.

Petrik József

A kényszermegoldás szülte taktika két szetten keresztül, ha nem is hibátlanul, de működött. Ez meg is nyugtatta a megyebeli gárdát, és azt a szettet, amelyet be kellett volna húzni a magabiztos győzelem érdekében, azt „elherdálta” a Dág, mert fölöslegesen könnyelműsködni kezdett…

Ezért, a negyedik felvonásra már egy belelkesedett Szolnok lépett pályára, amely oda is lépett a gázra. Ám a vendégek időkérése után, végül egy jó nyitássorozattal, a maguk javára fordították a játszmát és találkozót is.

Zirigh Balázs: – A centerünk nem érkezett haza, így kellett megpróbálnunk jó eredményt elérni. Ez végül sikerült is, de a harmadik szett elvesztését sajnálom…

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: Dág – Szolnok 2-0. A harmadik mérkőzést szerdán, Dágon vívják.

Röplabda NB I. Liga, férfi, négy közé jutásért, 2. mérkőzés
Szolnoki RK – Dág KSE 1:3 (-21, -20, 23, -17)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Szél Márta, Gyulai G.
Dág: Szabó B., Krupánszki, Balázs B., Kun, Benkő, Nagy P. Csere: Farkas B. (liberó), Majer. Edző: Zirigh Balázs.
A mérkőzés alakulása, 1.játszma: 5-8, 8-12, 17-20, 21-24. 2.játszma: 5-5, 10-11, 15-19, 20-24. 3.játszma: 4-2, 11-6, 16-15, 20-22, 24-23. 4,játszma: 5-2, 11-11, 15-15, 17-24.