Kosárlabda

2022.11.24. 06:46

Elképesztő oroszlányi győzelem az Olajbányász ellen

A Lions másfél negyeden keresztül kiállított vezetőedzője nélkül játszva, az utolsó percekben fordítva győzött.

A kitűnően dobó Carev vezetésével remekül kezdett az MVM-OSE (13-5), azonban az esélyesebb, második helyen álló Szolnok magára talált és fordított. Innentől kezdve jobbára a ponterősen játszó Szubotics és Gavin vezette vendégek vezettek, de a Lions végig az Olajbányász nyomában volt.

Nagy iramú, magas színvonalú mérkőzést játszott a két csapat, amely a harmadik negyedben majdnem döntő fordulatot vett: az oroszlányiak vezetőedzőjét, Simon Petrovot a játékvezetők kiállították egy vitatható ítéletet követően, a Szolnok pedig elhúzott 77-68-ra.

A Lions azonban hatalmas szívvel és küzdeni akarással, az ismét remeklő Dimitrijevics vezetésével (tegyük hozzá: mindenki nagyot játszott az oroszlányiaknál), szurkolói elképesztő biztatása mellett megfordította a roppant izgalmas és kiváló hangulatban zajló mérkőzést és zsinórban a harmadik győzelmét aratva feljött a hatodik helyre.

Fodor Ármin másodedző: – Kitűnő szezont megy a Szolnok, ezért külön öröm számunkra, hogy le tudtuk győzni őket ezen a nagyon jó mérkőzésen. A találkozó elején voltak problémáink, de aztán meg tudtuk állítani a sok pontot szerző Gavint és a támadólepattanók szedésében is felülkerekedtünk. Utóbbi volt győzelmünk kulcsa. Közös munka volt ez a siker, emellett szeretném megköszönni szurkolóink támogatását, akik ezúttal is fantasztikusak voltak.

Gasper Potocnik: – Két oka van a vereségünknek: nem tudtunk mit kezdeni a hazaiak agresszív védekezésével, emellett a támadólepattanók terén is óriási előnyt adtunk az Oroszlánynak. Annak ellenére, hogy a felkészülési időszakban nagy különbséggel vertük őket, számítottam rá, hogy nehéz meccs lesz, de ezúttal nem jártam sikerrel a csapat felkészítésében. Megérdemelten nyert az Oroszlány, hiszen 40 percen keresztül elszántan küzdött. Fordítva is alakulhatott volna a mérkőzés, de ilyen a kosárlabda.

Kosárlabda, NB I. A, alapszakasz, férfi, 8. forduló
MVM-OSE Lions–Szolnoki Olajbányász 86-84 (22-26, 25-23, 17-21, 22-14)
Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok, 802 néző, vezette: Dr. Mészáros B., Söjtöry T., Dr. Németh P.Oroszlány: Ruják 9/3, Szabadfi, Barnjak 11/3, Carev 10/6, Krestinin 13. Csere: Calloway 11/6, Dimitrijevics 23/6, Dorogi, Mucza 2, Illés 7/3, Werner. Vezetőedző: Simon Petrov.
Szolnok: Durham 2, Gilszki, Szubotics 26/12, Barnes 4/3, Williamson 9/3. Csere: Lukács 16/9, Gavin 21/9, Révész 3, Pongó 2, Rudner, Sebők 1. Vezetőedző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása: 1. perc: 2-5, 3. p.: 13-5, 7. p.: 18-15, 9. p.: 18-24, 13. p.: 26-31, 15. p.: 31-38, 19. p.: 45-44, 22. p.: 47-53, 24. p.: 53-55, 29. p.: 58-67, 30. p.: 64-67, 35. p.: 68-77, 37. p.: 76-81.
Kiállítva: Simon Petrov (27.).