A Szolnoki MÁV SE és a Tatai SE 70-43-mal zárta a kosárlabda amatőr NB I. Zöld csoportjának 3. fordulóját.

Kosárlabda amatőr női NB I., Zöld csoport, 3. forduló

Szolnoki MÁV SE–Tatai SE 70-43 (20-10, 16-11, 23-8, 11-14)

Szolnok, vezette: Arató B., Fekete Cs.

Tatai SE: Biszák 7, Czompó 6, Mohai 6, Morcz 6, Koncsár 5. Csere: Szabó 12, Varga 1. Vezetőedző: Szabó Judit.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 11-3, 15. p.: 31-18, 25. p.: 47-29, 35. p.: 62-35.

Az elmaradt Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia elleni elmaradt találkozót követően a Tatai SE ezúttal le tudta játszani hétvégi mérkőzését az alföldiek ellen. Az első és a második negyedben még úgy-ahogy tartotta a lépést riválisával a tatai csapat, ám a harmadik játékrészben kijött a két gárda közti különbség, ezt 15 ponttal nyerték a szolnokiak. A záró felvonásban valamelyest kozmetikázott az eredményen a vendég együttes, de szorossá nem tudta tenni a találkozót, a vége így csaknem harmincpontos szolnoki siker lett.

A Tatai SE a következő fordulóban a Szegedi Kosárlabda Egylet otthonában vendégeskedik, a mérkőzés a jövő hét vasárnapján, 13 órakor kezdődik.

(Borítókép: illusztráció)