kézilabda

2020.02.28. 15:00

Nagy fölénnyel nyertek a dorogi kézis lányok Dunaújvárosban

A bajnokság tizennegyedik fordulóján csapataink szépen szerepeltek. A Dorog nagy fölénnyel nyert a Dunaújváros ellen.

K. A.

Fotó: Walczer Patrik

A női harmadosztályban a listavezető Komárom gólzáporos meccset nyert a Vasas U22 vendégeként, a harmadik helyezett Esztergom Solymáron aratott magabiztos győzelmet, míg a 10. helyen álló Tatabánya az első félidei jó játék után simán kikapott a Budakalásztól. A férfiaknál a harmadik helyen álló Komárom gólszegény meccsen verte a kilencedik helyezett Ácsot, a hatodik helyre felkapaszkodó Tarján remek második félidei játékkal nyert a Várpalota ellen, míg a 11. helyen álló Kisbér megszorongatta a bajnoki címért küzdő Nemesvámost, de végül alulmaradt.

NB II., Északi csoport női, 14. forduló

Tatabányai SC–BSC Budakalász 26-35 (13-11), Vasas SC U22–Komárom VSE 34-38 (16-19), Solymári SC–Esztergomi Vitézek RAFC 25-31 (12-17). Északnyugati csoport, férfi, 13. forduló: Tarján SE–Várpalotai BSK 25-21 (14-15), Ácsi Kinizsi–Komárom VSE 15-19 (7-10), BDSE Nemesvámos–Kisbér KC 32-29 (14-14)

A másodosztálynak számító B csoportban a Dorogi ESE a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia utánpótlás csapatával mérte össze tudását, és bravúros fölénnyel nyerte meg a meccset.

Bona Gergő, a Dorog edzője: – Gyakorlatilag mindent meg tudtunk valósítani, amire készültünk. Taktikusan játszottunk és mindig megfelelően válaszoltunk a Dunaújváros változtatásaira. Minden játékosom jó teljesítményt nyújtott, emellett fizikálisan is jobban bírtuk.

A Dorog február 29-én szombaton 16 órától a NEKA csapatát fogadja.

Kézilabda NB I. B., Nyugati csoport, női, 14. forduló

DKKA U19 – Dorogi ESE 23-32 (13-16)

Dunaújváros, Városi Sportcsarnok, 51 néző, vezette: Hársfalvi Zs., Mórocz R.

Dorog: Pompor – Imrei 4, Szabó D. 6, Szabó J. 7/4, Kőszegi, Kaposvári 4, Forgács K. 5. Csere: Dobány, Stadler (kapusok), Turák, Balogh 5, Markos, Pohner, Forgács V. 1, Potondi, Sőlösi. Edző: Bona Gergő.