női kosárlabda

2018.10.14. 16:30

Továbbra is hibátlan a TKC

A Tatabányai KC az első két bajnokiját megnyerte és a jó sorozat folytatása érdekében érkezett Kecskemétre. És a nagyot küzdve ez sikerült is.

Vá. T.

Remekül játszva aratott győzelmet az esélyesebbnek aratott Ajka otthonában a Tatabányai KC a kosárlabda amatőr női NB I. Piros csoportjának 1. fordulójában.

Fotó: Zantleitner Ingrid

A TKC a 6. percben, 9-11-nél vezetett először, innentől kezdve felváltva estek a kosarak. A második negyedben három perc alatt 7 tatabányai pont is született, ekkor némileg megléptek ellenfelüktől Csicsaiék. Innentől kezdve a második tíz percben tartotta néhány pontos előnyét a TKC, a nagyszünetben 25-32 állt az eredményjelző táblán.

A harmadik felvonásban aztán zárkóztak a kecskemétiek, ám a Tatabánya mindig tudott újítani és őrizte előnyét, már „csak” arra kellett figyelni, hogy ez megmaradjon a záró dudaszóra is.

A negyedik szakaszban két vendégkosárnak köszönhetően már 11 pontra hízott a fór, a hajrára 59-51-es tatabányai vezetéssel fordultak a csapatok. A Kecskemét egy triplával ugyan zárkózott, ám Csicsai sikeres közelije lehűtötte a kedélyeket.

A TKC tehát harmadik bajnokiját is megnyerte, a következő fordulóban, október 28-án 16 órától pedig az ELTE-BEAC otthonában folytatja szereplését.

Mózes Emil, a TKC szakosztályvezetője: Nem sikerült megismételni első fordulóbeli jó játékunkat, de nagy küzdelemben győztünk.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 3. forduló

Kecskeméti KC – Tatabányai KC 54-61 (13-16, 12-16, 19-19, 10-10)

Kecskemét, 50 néző.

TKC: Szamosi 6/6, Kapornai 8, Horváth 6, Doktor 18/3, Csáktornyai 2. Csere: Csicsai 14, Galli-Hirling 6, Kokavecz 1, Nagy. Vezetőedző: Lukács Anikó.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 9-5, 15. p.: 18-27, 25. p.: 33-36, 35. p.: 46-55.