kosárlabda

2018.10.21. 09:50

Budapesten búcsúzott a Tatai SE a kupától

A Tatai SE vereséget szenvedett az ELTE Fortis otthonában a női Hepp-kupa 1. fordulójában, ezzel búcsúzott a sorozattól.

Vá. T.

A Tatai SE kosárlabdásai 72-60-as vereséget szenvedtek idegenben az ELTE Fortistól. A vendégek dolgát nehezítette, hogy két kulcsemberük, az Oroszlányon is kettős igazolással játszó Farkas Renáta és Kurucz Réka egyéb elfoglaltság miatt nem léphetett pályára.

Az első negyedben jól tartották magukat a tataiak, 11-10-re meg is nyerték a játékrészt, ám a második felvonást a hazaiak hozták 32-21-re, el is döntve ezzel a továbbjutás sorsát. A TSE a harmadik szakaszban valamelyest zárkózott (10-16), ám a végjáték újra az ELTE gárdájáé volt (20-12). A Tatai SE legeredményesebb játékosa a 22 pontig jutó Szűts Boglárka volt. Folytatás már a bajnokságban, jövő csütörtökön a Sportdarázs Sopron ellen.