Grundfos Tatabánya KC

2018.10.21. 07:32

A végjátékot már izgalommentessé tette a Matics-csapat

A vendégeknél mind a fejekben, mind a lábakban talán még benne volt a Veszprém elleni fantasztikus győzelem. Éppen ezért tatabányai szempontból kissé döcögősen indult a találkozó, amely azonban izgalommentes véget ért és 29-23-as vendéggyőzelmet hozott.

Kemma.hu/P. J.

Fotó: beküldött fotó

A Grundfos Tatabánya KC, akik tiszteletére a Turul is kékbe öltözött a legutóbbi meccse után, most idegenből is hazahozta a két pontot.

Kézilabda NB I., férfi, 7. forduló

Mezőkövesd – Grundfos Tatabánya KC 23-29 (13-14)

Mezőkövesd, 800 néző, vezette: Andorka, Hucker.

Tatabánya: Székely M. – Vujovics 6, Bozovics 6, Szöllősi B. 4, Vranjes 3, Vrankovics 1, Pásztor Á. 1. Csere: Bartucz (kapus), Juhász Á., Sipos A. 1, Rozner, Schäffer, Ilyés 1, Rosta M. 1, Grigoras 5, Dénes. Edző: Matics Vladan.

Az eredmény alakulása, 5. p.: 4-1, 12. p.: 5-6, 17. p.: 8-7, 22. p.: 9-10, 26. p.: 11-11, 38. p.: 15-18, 49. p.: 17-22, 55. p.: 20-26

Kiállítások: 2, illetve 2 perc.

Hétméteresek: 3/1, illetve 4/2.

A legutóbbi, Veszprém elleni győztes csata után Matics mester úgy értékelte a csapat bravúros győzelmét, hogy az mit sem ér, ha a Mezőkövesd ellen nem nyer a csapat.

Nos, a Mester szavait megfogadta a csapat, és egy döcögősen induló első félidő után belehúzott a gárda. Ritmust váltottak a kék tigrisek, és egy lendületesebb játékkal elvitték a pálmát.

A meccs utáni sajtótájékoztatón Vladan Matics elmondta: Érzékelhető nehezebb lesz elérni a két pontot, látszott a fáradtság aztán második félidőben jobb volt, lendületesebbek voltunk. vége felé elhúztunk. Nem volt egyszerű meccs, de megoldottuk.

A következő meccs november 2-án játsszák a tigrisek a Vecsés ellen. A tabellát figyeljétek, mert a legutóbbi rivális, a Veszprém október 21-én este játszik az első helyen álló Szegeddel.

További részletek a 24 Óra október 22-i számában olvashatók.