siker

2018.08.28. 12:28

A korosztályos magyar bajnok esztergomi sakkozó Erdélyben is remekelt

21. alkalommal rendezték meg Hargita megye legrégebbi nemzetközi sakkversenyét, a Bancpostot, amelyen idén is népes mezőny szerepelt a gyermekek és a felnőttek versenyében.

W. P.

Forrás: Beküldött fotó

Paksai Nikolett, az Esztergomi Sakkiskola növendéke, korosztályos magyar bajnok is asztalhoz ült, aki a gyermekcsoportban 3 ponttal a női mezőny 3. különdíját nyerte el.

A rapid sakkversenyben is kifejezetten jól szerepelt: a felnőtt mezőnyben 4 ponttal javított a rapid élő eredményén, korosztályában pedig holtversenyben dobogót érő helyen végzett. A snell versenyen szintén a felnőtt mezőnyben indult el, ahol 3 ponttal zárt.

A sakkversenyek után következett az igazi meglepetés: Paksai Nikolett megnyerte a feladványfejtő versenyt. A komoly munka az erdélyi torna után kezdődik el, hiszen a világbajnokságra való felkészülés első állomása volt a 10 napos csíkszeredai verseny.

Paksai Nikolett középen (Beküldött fotó)