Kikosarazták ellenfelüket a tatabányai lányok

A tataiaknak nem sikerült győzni a Szombathely otthonában.

Vá. T.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Nyugati csoport, 19. forduló
Szombathelyi Egyetem – Tatai SE 70-54 (15-17, 17-15, 22-10, 16-12) Szombathely, 50 néző, vezette: Benedek Z., Földesi Á.
TSE: Strupka 2, Kiss J. 8/6, Sudár 1, Lendér 13/3, Takács E. 20/6. Csere: Kiss Cs. 4, Somkuti 6. Vezetőedző: Szabó Judit.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 10-10, 15. p.: 21-27, 25. p.: 42-37. 35. p.: 59-51.

Az első két negyedben még minden szépen és jól alakult a TSE számára, Szabó Judit csapata jól tartotta magát a vasiak otthonában. A folytatásban azonban újra elérkezett a menetrendszerű összeesés, a Szombathely a harmadik negyedben a maga javára fordította a találkozót, az előnyét a negyedik felvonásban pedig még növelni is tudta. A TSE neve mellett így továbbra is egyetlen győzelem árválkodik.

Szabó Judit: Keserűen meg kell állapítanom, hogy egyfélidős csapat vagyunk…

Tatabányai KC – Kanizsai Vadmacskák SE 68-46 (9-13, 26-19, 18-11, 15-3)
Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 50 néző, vezette: Nepp L., Győrfy R.
TKC: Szamosi 11/3, Csicsai 13, Sipos M. 14/6, Pénzes 10, Török 2. Csere: Sipos B. 3, Hevesi 15, Tolnai. Vezetőedző: Lukács Sándor.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-5, 15. p.: 22-18, 25. p.: 45-38, 35. p.: 62-43.

Pontszegényen kezdődött a mérkőzés, a 4. percben még csak 3-2 állt az eredményjelzőn, majd a vendégegyüttes sorozatban 7 pontot szerezve meglépett a TKC-tól. A Vadmacskák már 13-5-re is vezetett, a Tatabánya két kosárral zárkózott. A második negyedben összeszedték magukat a hazaiak, a 14. percben már 22-15-re is vezettek. Ekkor kisebb TKC-hullámvölgy következett és fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó percben esett 6 tatabányai pontnak köszönhetően mégis Csicsaiék vonulhattak előnnyel az öltözőbe.

A harmadik tíz percben keményített védekezésén a TKC, a 27. perctől pedig ellépett riválisától, így 30 perc után 53-43-ra vezetett. A negyedik játékrészben egy 9-0-s szériával eldöntötte a meccset a TKC, az utolsó negyedben mindössze 3 vendégpont esett. A tatabányai győzelemmel immár elérhető közelségbe került az alapszakasz harmadik helye.

Mózes Emil, a TKC szakosztály-vezetője: Tompán kezdtünk, de aztán fokozatosan javult a játékunk, végül magabiztos sikert arattunk.