Sport

2012.01.25. 10:24

A piliscsévi Petőcz Dávid két aranyérmet érdemelt ki

A piliscsévi Petőcz Dávid két aranyérmet szerzett a Győrszentivánban rendezett sportlövő Hungarian Openen. A komáromi Karmacsi Ildikó is a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel.

K. L.

Karmacsi Ildikónak köszönhetően aranyérmet szereztek a Komáromi VSE sportlövői a Győrszentivánon rendezett Hungarian Open nemzetközi versenyen. Azért is volt fontos számára az önbizalom növelő első hely, mert a tehetséges versenyző is tagja a februári finnországi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságra utazó magyar válogatottnak.

Szombaton nem úgy jött ki a lépés Ildikónak, az alapversenyen elért eredménye tudása alattinak mondható. Azonban a 389 körrel is "besétált" a döntőbe, ahol végül az ötödik helyet szerezte meg. Másnap már 397 körrel jutott a legjobbak nyolcas fináléjába és három tizeddel nyert a honvédos Veres Kata előtt. Ha Karmacsi Ildikó ezt az eredményt hozná a kontinensviadalon, valószínűleg londoni repülőjegyet jelentene neki.

Az Eb-re készülő versenyzők közül, a felnőttek közé nevezett Szijj Katinka az első nap a harmadik helyen végzett a junior lányok mezőnyében. Ugyancsak a fiatalabbak között Nagy Sándor mindkét napon második lett, Kapás István pedig vasárnap ötödik.

Az Európa-bajnokságról éppen csak lemaradó Miskolczi Julianna szombaton és vasárnap is a negyedik helyet érdemelte ki, Somogyi Péter pedig a második napon a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A piliscsévi Petőcz Dávid sem lesz ott az Eb-n, de a pisztolyos versenyző ezúttal is bebizonyította, hogy szép jövő vár rá. Szombaton szlovák és moldáv versenyzőket megelőzve 664,2 körrel végzett az élen, vasárnap pedig még tovább javítva eredményén, 670,5 kört elérve utasította maga mögé a zámolyi Papp Lászlót és a honvédos Antal Balázst.

A szintén komáromi, ám a Bajnokok Olympia SE sportlövője, az Európa-bajnoki cím védője, Sidi Péter az egyik nap sem állt lőállásba.
A Komáromi VSE versenyzői ezen a héten is gőzerővel készülnek a finnországi megméretésre. Kisvárdai István edző tanítványai pénteken és szombaton Münchenben szerepelnek nemzetközi versenyen, majd azt követően Karmacsi Ildikó, Kovács-Bálint Zsófia, Szijj Katinka, Nagy Sándor és Kapás István a Tatai Edzőtáborban gyakorol tovább.

A Komáromi VSE sportlövőinek eredményei:
Szombat: légpuska (40 lövés), nők: ...4. Miskolczi Julianna 493,5 (389+104,5), 5. Karmacsi Ildikó 492 (389+103).
Légpuska (40), junior lányok: ...3. Szijj Katinka 494,7 (393+101,7), ...9. Szijj Kamilla 384.
Légpuska (60), junior fiúk: ...2. Nagy Sándor 692,6 (591+101,6), ...6. Vas Péter 679,3 (580+99,3), ...11. Pekler Zalán 570, ...13. Kelkó Balázs 564.
Vasárnapi eredmények: léppuska (60), férfiak: ...2. Nagy Sándor 694,9 (594+100,9), 3. Somogyi Péter 694,7 (592+102,7), ...5. Kapás István 692,5 (592+100,5), ...16. Benczik Gergő 579, ...25. Barkóczi Gergő 568.
Légpuska (40), nők: 1. Karmacsi Ildikó 500,3 (397+103,3), ...7. Miskolczi Julianna 489,7 (391+98,7), ...10. Szijj Kamilla 388.