Kosárlabda

2024.01.21. 20:31

22 pontos hátrányból jött vissza az Oroszlány, mégis veszített

80-70-re kikapott a Budapesti Honvéd SE csapatától az Oroszlány az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában. Ezzel a budapesti csapat hazai pályán vágott vissza az őszi vereségért.

Szabó Alexandra Barbara

Gholston egy bedobott büntetőjével kezdődött a mérkőzés. Ezután a negyed közepéig a két csapat fej-fej mellett haladt. A játékrész végére azonban a budapestiek szerb légiósa, Djokovic három büntetője után egy triplát is bevágott, így vezényletével a Honvéd hamar 9 pontos előnyt alakított ki. 23-14

Kosárlabda, NB I/A, férfi, alapszakasz, 17. forduló
Budapesti Honvéd SE - MVM-OSE Lions 80-70 (23-14) (16-12) (21-26) (20-18)
Budapest, Ludovika Aréna, vezette: Praksch P. Á., Tóth C., Györfy R.
Honvéd: Simon 4, Brown 24/6, Hajdu -, Wesson 15/9, Peringer 4. Csere: Djokovics 18/9, Henry 5/3, Filipovic 4, Reizinger -, Bazsó 6/6, Kopácsi -.
Oroszlány: Riddley 17, Balsay 2, Gholston 12/3, John Jr. 10/3, Polutak 15. Csere: Ruják 3/3, Illés -, Thomas 11, Werner -, Árva-File -.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-3, 6. p.: 9-7, 9. p.: 21-14, 11. p.: 23-17, 15. p.: 32-23, 19. p.: 33-24, 22. p.: 44-28, 24. p.: 53-31, 27. p.: 55-43, 30. p.: 60-52, 31. p.: 64-52, 35. p.: 70-59, 38. p.: 75-62

A második játékrész jól indult az OSE számára, ugyanis a Lions 4 pontra jött fel, és csak közel három perc elteltével engedte a Honvéd csapatát kosarat dobni. Ezután azonban a hazai gárda nem tört meg, és alig egy perc elteltével már 6 pontos előnyt alakított ki. Nem sokkal később egy két és fél perces pontcsend következett, amit Riddley egy büntetővel tört meg. Mindkét csapatnak továbbra is meggyűlt a baja a támadással, ezért Váradi Kornél időt kért, ami nem sokat változtatott az oroszlányiak játékán, ugyanis 13 pontos hátrányban zárták ezt a negyedet. 39-26

A második félidőben két perc elteltével már 19 pontos hátrányban volt az Oroszlány, ami a negyed közepére már 22 pontra nőtt. Ezután Ruják András 24! perc elteltével megszerezte csapata első hárompontosát. Nagy meglepetésre ez sokat dobott az oroszlánok játékán, ugyanis remek összjátékkal a negyed vége előtt 3 pontra csiszolták le a hátrányukat. Azonban az ellenfelüket ezzel nem tudták megijeszteni, így a negyed végére már 8 pontos volt a differencia a két csapat között. 60-52

Az MVM-OSE Lions játékában a helyzet változatlan maradt az utolsó játékrészben is, a csapatban már nem volt annyi erő, hogy megfordítsa az állást, így a budapesti gárda 10 ponttal megnyerte a mérkőzést.

Váradi Kornél: Ahogy az első félidőben játszottunk, az egyértelműen nem méltó sem a kosárlabdázáshoz, sem az egyesülethez, sem a szurkolóinkhoz, akik elkísértek és biztattak minket! Rosszul ment a labda, rosszul védekeztünk, nem volt ritmusunk, egyénileg próbáltunk kosarat szerezni. Amikor a második félidőben megváltozott a hozzáállásunk, akkor vissza is tudtunk jönni a mérkőzésbe. Aztán megint becsúszott egy-két hiba, amiből kosarakat kaptunk, így a Honvéd tudta tartani ezt a 10 pont körüli előnyét. A végén már nem volt meg bennünk az, hogy meg tudjuk fordítani a meccset. Ahhoz, hogy a jövőben előrelépjünk, az a kulcs, hogy bármilyen képességeink is vannak egyénileg, csapatként tudjunk mind védekezésben, mind támadásban legalább olyan játékot mutatni, mint a második félidőben. Az első félidő tényleg nem volt méltó semmihez és senkihez.