Döntő szettben maradt alul a nagyot küzdő Dág

A 2022-es bajnok otthonából is elhozott egy pontot a DKSE.

Röplabda, Extraliga, férfi, 7. forduló

Pénzügyőr SE–Dág KSE 3:2 (21, -20, 12, -23, 10)

Budapest, Kőér utcai sportcsarnok, 200 néző, vezette: Jámbor T., Barabás B.

Dág: Krupánszki, Kun, Szabó B., Sow, Flachner D., Csordás. Csere: Farkas R., Czibula (liberók), Bandi, Nagy P., Pongó, Molnár T. Edző: Buzás Miklós.

A mérkőzés alakulása: 1. szett: 1-3, 6-5, 13-12, 18-13, 20-16, 24-21; 2. szett: 1-4, 3-9, 12-13, 17-20, 20-24; 3. szett: 6-5, 16-5, 19-7, 24-12; 4. szett: 4-0, 5-8, 11-12, 14-19, 19-23, 23-24; 5. szett: 4-4, 7-8, 11-8, 14-10.

A 2021-22-es szezonban bajnokságot nyert fővárosi gárda ellen sem tűnt esélytelennek a dági együttes, ám az első játszma derekánál átvette az irányítást a „pénzes” csapat és megszerezte a vezetést. A második felvonásban viszonylag „egyértelmű” produkcióval egalizálta az állást a Buzás-legénység. A folytatás viszont egy rémálommal ért fel a vendégek számára. Ekkor a házigazdák a játék minden elemében felülmúlták a vármegyebeli együttest. Sokan azt gondolhatták, hogy itt a vég, ám a Dág óriási lelkierőről tanúbizonyságot téve a negyedik etapban kiegyenlített, viszont az ötödik, rövidített menetnek csak a feléig tudta tartani a lépést riválisával. Az eddig mindegyik mérkőzésén legalább egy pontot szerző DKSE négy győzelemmel és három vereséggel, 13 ponttal a negyedik helyen áll a bajnokságban

Buzás Miklós: – A házigazdák helyenként nagyon jól szerváltak, ami miatt a mérkőzés egyes szakaszaiban elvették az önbizalmunk. A harmadik játszmát követően nagyon mélyről sikerült visszakapaszkodnunk, ami miatt nagyon büszke vagyok a csapatomra. Ezen a meccsen hiányzott belőlünk a megfelelő stabilitás, ennek ellenére egy pontot elhoztunk a Pénzügyőr otthonából is. A jövő héten pedig dolgozunk tovább.