2023.11.27. 21:17

Bravúros győzelmet aratott a TAC

A frissen kinevezett vezetőedző, Márton Ádám második meccsén is győzött csapatával.

Jó teljesítményt nyújtva győzött a Tata Békésen

Fotó: Viszló Balázs

Kézilabda, NB I. B, férfi, 12. forduló

Optimum Solar-Békési FKC–Tatai AC 27–35 (14–17)

Békés, 100 néző, vezette: Garai B. R., Varasdi L. Z.

Tata: Hermann – Zatureczki 5, Valler 3, Gajdos 1, Kreisz 3, Vass 4, Kretz 6. Csere: Katus, Sárosi, Körtélyesi, Schekk 7, Nényei, Tass 1, Kiss 1, Molnár 3, Huber 1. Vezetőedző: Márton Ádám.

Hétméteresek: 4/2, illetve 1/0.

Kiállítások: 8, illetve 16 perc.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1–3, 10. p.: 5–4, 17. p.: 6–8, 28. p.: 12–16, 32. p.: 15–20, 40. p.: 17–23, 53. p.: 23–33.

A TAC zsinórban elszenvedett kilenc vereség és egy ezt követő edzőváltás (Sibalin Jakabot Márton Ádám váltotta) után az előző fordulóban legyőzte a sereghajtó Ózdot, ezúttal viszont jóval nehezebb ellenfél várt rá a mérkőzést a negyedik helyről kezdő Békés vendégeként. A tabella 15., utolsó előtti helyén álló tataiak Hajós betegsége miatt egyetlen kapussal kezdték a találkozót, amelyen fellépő hatosfalas védekezést alkalmaztak. A terv működött, sikerült távol tartani a kaputól a hazaiak lövőit, míg lendületes támadásokat vezetve rendre megtalálták a réseket a vendéglátó védelmében. Az első 10 percben még felváltva vezettek a csapatok, ezt követően viszont a Tata vette kezébe a kezdeményezést és előnyét folyamatosan növelve meglepő, de magabiztos és megérdemelt győzelmet aratott. A TAC maradt a 15. helyen, de két pontra megközelítette a 14. Kecskemétet.

Márton Ádám: – Minden mérkőzés fontos számunkra, ennek a szellemében készültünk erre a találkozóra is. Bár nem mi voltunk az esélyesek, fegyelmezett és koncentrált játékkal megszereztük a győzelmet. A védekezéssel és a támadójátékkal is elégedett vagyok.