Kosárlabda

2023.10.15. 17:29

Elvesztette veretlenségét az MVM-OSE Lions

Az Oroszlány kikapott Székesfehérváron.

DeAndre Gholston (labdával) kiváló játéka is kevés volt az Oroszlány győzelméhez

Fotó: Flajsz Peter

Kosárlabda, NB I. A., alapszakasz, férfi, 3. forduló

Arconic-Alba Fehérvár–MVM-OSE Lions 90-80 (30-22, 23-19, 22-17, 15-22)

Székesfehérvár, 2000 néző, vezette: Benczur T., Tőzsér D. K., Nyilas I.

Fehérvár: Chambers 9, Kass, Barnett 14/12, Philmore 9/6, Dickey 14. Csere: Balogh 6, Vojvoda 29/15, Takács Martin, Martin 4, Takács Milán 5, Góbi. Vezetőedző: Alejandro Zubillaga.

Oroszlány: Riddley 20/3, Szabadfi, Gholston 33/18, Thomas 8, Polutak 6. Csere: Balsay 4, Hollis-Jefferson 4, Ruják, Gáspár, Illés 5/3, Werner, Árva-File. Vezetőedző: Simon Petrov.

Az eredmény alakulása: 1. perc: 4-0, 4. p.: 4-7, 5. p.: 11-7, 7. p.: 20-14, 10. p.: 30-20, 12. p.: 35-22, 18. p.: 50-31, 20. p.: 53-41, 22. p.: 60-48, 25. p.: 62-56, 30. p.: 75-58, 33. p: 80-62, 39. p.: 83-74.

Kipontozódott: Philmore (38.), illetve Polutak (27.), Szabadfi (37.), Balsay (40.).

A forduló rangadóján két, addig hibátlan mérleggel álló csapat találkozott egymással Székesfehérváron, mégpedig a listavezető Oroszlány és a mérkőzést az ötödik helyről kezdő házigazda Alba Fehérvár. Az első negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán Vojvoda Dávid pályára lépése után alaposan megváltozott a játék képe. A hazaiak kitűnően játszó válogatottjával a Lions nem tudott mit kezdeni, az Alba pedig elhúzott, előnye a a 20 pontot is megközelítette. A harmadik negyedben az Oroszlány felzárkózott hat pontra, de miután centerét, Imran Polutakot a játékvezetők vitatható körülmények között kipontozták, a házigazda újra elhúzott és már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. A Lions vereségével az ötödik helyre esett vissza a tabellán.

Simon Petrov: – Nagyszerű meccs volt, köszönöm a buzdítást a szurkolóinknak. Büszke vagyok a csapatomra, jól játszottunk, a mentalitásunk példaértékű volt, ebből tudunk építkezni. Öröm ezt a gárdát vezetni és izgatott vagyok a jövőnk miatt.