Zsinórban ötödik vereségét szenvedte el a gyengén játszó MVM-OSE Lions.

Kosárlabda, NB I. A, alapszakasz, 24. forduló

MVM-OSE Lions–Duna Aszfalt DTKH-Kecskemét 67-75 (20-21, 14-22, 12-18, 21-14)

Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok, 846 néző, vezette: Dr. Mészáros B., Fodor A., Rácz Zs. R.

Oroszlány: Dimitrijevics 18, Szabadfi 3/3, Barnjak 8/6, Calloway 3/3, Krestinin 10. Csere: Carev 4/3, Illés 3/3, Henry 4, Ruják 9/3, Dorogi 5/3, Werner. Vezetőedző: Simon Petrov.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 4–7, 7. p.: 12–10, 10. p.: 20–19, 12. p.: 20-28, 16. p.: 29–32, 18. p.: 29–41, 26. p.: 40–50, 30. p.: 46–61, 33. p.: 53–70, 36. p.: 63–71.

Kipontozódott: Ivkovics (Kecskemét, 19.).

A felsőházi rájátszásról már biztosan lemaradó Oroszlány és a legjobb nyolc közé jutásra jó eséllyel pályázó Kecskemét mérkőzésének első negyede szoros csatát hozott, ezt követően azonban elhózott a vendégegyüttes és a negyedik játékrész elejére gyakorlatilag eldöntötte az összességében alacsony színvonalú, hibáktól és szabálytalanságoktól hemzsegő összecsapást. A második és harmadik negyedben nagyon gyengén játszó Lions a negyedikben felzárkózott ugyan, de már nem tudta utolérni ellenfelét. A hazai csapatból (amely megtartotta 11. helyét) csak Djordje Dimitrijevics teljesítményt lehet kiemelni.

Simon Petrov: – A mérkőzés végéig megvolt az energiánk, keményen küzdöttünk, mindent megpróbáltunk, de támadásban nem találtuk meg a ritmust egy tapasztaltabb csapat ellen. Az első félidőben túl sok könnyű kosarat kaptunk, ezen a másodikban már javítani tudtunk. A jól védekező Kecskemét megérdemelten nyert.