Röplabda

2023.03.05. 06:06

Győzelem helyett vereséget szenvedett a Dág a tét nélküli meccsen

A Dág Dunaújvárosba utazott a bajnokság középszakaszának 6. fordulójában, ahol szoros meccsen végül vereséget szenvedett.

Szolnokra utazik a Dág KSE

Forrás: Facebook/Dág KSE

Azzal, hogy a Szeged legyőzte a Miskolcot a középszakasz záró fordulójában, az újvárosi találkozó tétnélkülivé vált. A Miskolc és a Szeged már bekerült a rájátszásba, a dágiakra, az odavezető úton, a bajnokság hatodikja, a Szolnok legyőzése jelenti a megoldást. A vendégek „ennek megfelelően” kicsit benn is maradtak az öltözőben. Emellett Zirigh mesternek négy kezdő játékosát is nélkülöznie kellett.

Aztán, hogy a szegény embert még az ág is húzza mondás beigazolódjon, a második játszmában a vendégeknél Oláh is megsérült… Ezután mégis megtáltosodott a megyebeli gárda, és elkente az acélvárosiak száját. Ettől persze az ötödik, rövidített felvonás továbbra is igazi orosz rulettnek számít, amiből most a házigazdák jöttek ki jobban.

Zirigh Balázs: - Ahelyett, hogy három-nullára nyertünk volna, három-kettőre vesztettünk. Teszem hozzá, a mutatott játék alapján nem érdemeltünk volna győzelmet.

Röplabda NB I. Liga, középszakasz, 6. forduló
Dunaújváros – Dág KSE 3:2 (19, 21, -14, -14, 12)
Dunaújváros, 100 néző, vezette: Bíbók F., Szabó A.
Dág: Majer, Benkő, Flachner K., Oláh B., Krupánszki, Nagy P. Csere: Farkas R. (liberó), Balázs B. Edző: Zirigh Balázs.
A mérkőzés alakulása, 1.szett: 6-9, 11-14, 14-18, 24-19. 2.szett: 8-6, 13-11, 16-16, 21-19, 24-21. 3.szett: 2-5, 6-10, 9-16, 14-24. 4.szett: 4-4, 6-11, 11-19, 14-24. 5.szett: 1-3, 6-6, 8-9, 12-10, 14-12.