Három vereség után nyert a TAC (szürkében)

Fotó: Kun Attila

NB I. B, férfi, 22. forduló

OTP Bank-Pick Szeged U21–Tatai AC 30-32 (10-16)

Szeged, 100 néző, vezette: Rontó Á., Szanyi P. G.

Tata: Tatai – Kiss 2, Oláh 5, Molnár, Kreisz 8, Vass 5, Sárosi 3. Csere: Markóczy (kapus), Katus 4, Tóth, Iváncsik, Nényei, Tass 3, Kovács, Gajdos 2. Vezetőedző: Sibalin Jakab.

Hétméteresek: 8/6, illetve 0.

Kiállítások: 4, illetve 18 perc.

Kizárva: Tass (50. perc).

Az eredmény alakulása: 3. perc: 0-3, 14. p.: 6-10, 34. p.: 12-18, 37. p.: 16-19, 45. p.: 20-25, 52. p.: 23-25.

A Tata az első félidőben kitűnő játékkal hatgólos előnyt szerzett és – ellentétben a legutóbbi, PLER-Budapest elleni bajnokival – ezt végül győzelemre tudta váltani. A második félidőben ugyan két gólra felzárkózott a rengeteg időt emberelőnyben játszó házigazda, de nem tudta utolérni a tataiakat. A TAC három vereséget követően szerzett újra pontokat és éppen a szegedieket megelőzve feljött a nyolcadik helyre.

Sibalin Jakab: – Gratulálok a csapatnak, remélem, ezzel a győzelemmel áttörtünk egy pszichés gátat. Az előző meccseinken sem játszottunk rosszul, most végre nyerni is tudtunk.