2021.11.17. 21:42

Gyorsan elvesztette az irányítást az oroszlányi csapat a soproniakkal szemben

Az edzőváltáson áteső Sopron magabiztosan verte az indiszponáltan játszó Oroszlányt, így az OSE Lions csapata hátrébb csúszott a tabellán.

Fotó: Novotni Ákos

A fordulót a negyedik helyről kezdő MVM-OSE a 12. helyezett, zsinórban hat vereségnél járó és hétfőn edzőváltáson áteső Sopront fogadta. A hazai csapat hamar elment 5-0-ra, a vendégek azonban két labdaeladás után egy perc alatt fordítottak. Ezt követően ismét az Oroszlány ragadta magához a kezdeményezést, a kitűnően játszó Ihring és Miliszavljevics vezetésével több, mint egy negyeden keresztül tartani tudta előnyét. 27-20-as vezetésnél azonban alapvetően megváltozott a játék képe. A vendéglátó támadójátéka visszaesett, a védekezés is egyre puhább lett, a vendégcsapat ennek köszönhetően megfordította a mérkőzést. A harmadik negyedben sem történt változás: az MVM-OSE csak erőlködött, Ihring és Miliszavljevics mellé senki sem tudott felnőni, miközben a rengeteg eladott labda miatt a soproniak sok könnyű kosarat dobtak. A negyedik negyedben már 17 pont is volt a különbség a vendégek javára, és a Lions ugyan végül 10 pont alá csökkentette hátrányát, de összességében a szezon talán leggyengébb teljesítményével megérdemelten szenvedett vereséget az edzőváltás után motiváltabbnak tűnő soproniak ellen. A Lions vereségével a hetedik helyre csúszott vissza a tabellán.

– Látszott a Sopronon az edzőcsere, a játékosaik nagyon motiváltak voltak, bizonyítani akarták, hogy az eddigi gyengébb eredmények nem feltétlenül csak nekik tudhatóak be. Nagyobb energiával játszottak mint mi, nehéz helyzetekből is jól dobtak és a gyors indításaikat sem tudtuk megakadályozni – mondta Sebastjan Krasovec, az oroszlányi csapat edzője.

Bors Miklós, a Sopron KC edzője elmondta, hogy nagyon büszke arra, hogy két nap alatt mennyi mindenen tudtak változtatni. A harmadik perctől kezdve remekül védekeztek, támadásban és védekezésben is egységesen mozogtak játékosai.

Kosárlabda, NB I. A., alapszakasz, férfi, a 14. fordulóból előrehozott mérkőzésen

MVM-OSE LIONS–SOPRON KC 72-80 (20-16, 14-24, 19-25, 19-15)

Oroszlány, 600 néző, vezette: Benczur T., Török R., Söjtöry T. F.

OROSZLÁNY: Ihring 18/6, Miliszavljevics 20/3, Dorogi, Mincsev 8, Parrish 12/6. Csere: Ruják 7/3, Burns 7, Garamvölgyi, Tóth, Mucza.

Edző: Sebastjan Krasovec.

SOPRON: McGill 17, Fazekas, Myers 8, Ford 11, Montgomery 11. Csere: Takács 11/9, Diggs 14/12, Sitku 6, Halász 2, Schöll.

Edző: Bors Miklós.

Kipontozódott: Montgomery (Sopron, 38. perc)

Az eredmény alakulása: 2. perc: 5-0, 3. p.: 5-6, 5. p.: 11-11, 8. p.: 20-13, 14. p.: 27-20, 17. p.: 32-32, 23. p.: 36-48, 24. p.: 42-48, 28. p.: 49-63, 32. p.: 53-70, 36. p.: 62-73, 38. p.: 69-78.