siker

2021.10.16. 15:40

Bravúrgyőzelmet arattak a dági röpisek a Magyar Kupában

A házigazda dunaújvárosiak mivel az Extraligában szerepelnek, heti tíz edzéssel, profi csapatként készülnek mind a kupára, mind a bajnokságra. A dágiak meglepték őket.

Petrik J.

A dunaújvárosiak mivel az Extraligában szerepelnek, heti tíz edzéssel, profi csapatként készülnek mind a kupára, mind a bajnokságra. A dágiak meglepték őket.

Forrás: Beküldött

Ehhez képest a dági együttes – ha nem is játéktudást tekintve, de – ­mégiscsak amatőr gárda. Nos, ez nem „jött le” a kupameccsen a pályára. Az első szettet leszámítva, amikor billenhetett volna a mérleg nyelve a hazaiak felé is, a Dág végig dominálta a találkozót, és még, ha hátrányba került is, nem ijedt meg. De az első játszmagyőzelem kellett ahhoz, hogy kellő önbizalommal vágjanak a Zirigh-legények a folytatásba.

Zirigh Balázs: – Mivel ez volt mindkét gárdának az első tétmérkőzése, bele kellett rázódni a meccs hangulatába. Fejben végig jobban bírták a srácok a nyomást, ami végül egy bravúros, idegenbeli győzelemhez vezetett.

Röplabda Magyar Kupa, férfi, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés

Dunaújvárosi KSE–Dág KSE 0:3 (–25, –20, –19)

Dunaújváros, 100 néző, vezette: Bátkai-Katona Ágnes, Szarka J.

DKSE: Bakóczy, Kun, Sow, Oláh B., Kara, Flachner, Bene (liberó). Csere: Balázs, Krekk. Edző: Zirigh Balázs.

A mérkőzés alakulása, 1. játszma: 6-7, 10-11, 18-18, 22-20, 24-22, 25-26. 2. szett: 3-3, 8-6, 11-7, 16-15, 19-19, 20-24. 3. szett: 4-3, 7-10, 11-14, 16-18, 19-24.