Így örültek a fiúk a vb-bravúrnak – tatabányai fotón az öltözői extázis

A magyar férfi kézilabda-válogatott 29–28-ra legyőzte Németországot, így hibátlan mérleggel az A jelű kvartett élén zárt.

Kemma.hu

Forrás: Facebook/Ancsin Gábor

Nagyon fontos volt a nagy mumusunk, Németország elleni utolsó csoportmérkőzés, hiszen ez a találkozó döntött arról, hogy ki juthat hibátlan mérleggel csoportelsőként a középdöntőbe. A németeknek nagy előnyt jelentett, hogy mivel a Zöld-foki szigetek elleni meccsüket nem kellett lejátszaniuk, így négy napot is készülhettek a fontos találkozóra.

Kissé idegesen indult a találkozó, Bánhidi Bence és Sipos Adrián hamar két perces büntetést kapott, de Mikler védéseinek köszönhetően a németek ezekből sokat nem tudtak profitálni. Beindult a magyar gépezet, és egy 5-1-es sorozattal négy gólos előnyre tettünk szert. A Tatabányát erősítő Ancsin Gábor is remekül játszott, jó lövésekkel szállt be a mérkőzésbe. A legnagyobb különbséget 15-10-es állásnál értük el, azonban a félidő előtt a csapat megtorpant. Ez remek lehetőség volt a németek számára, akik végül egy gólosra redukálták hátrányukat.

A második játékrész kiélezett csatát hozott. A németeknek hamar sikerült egyenlíteniük, de az 1-2 gólos előnyt sokáig sikerült őrizni a magyaroknak. 22-20-as állásnál hosszú gólcsend jött, amelyből többször is a magyarok húzhattak volna el hárommal, de végül a hátrányt ismét lefaragták a németek, sőt 10 perccel a vége előtt fordítani is tudtak.

Bánhidi Bence beállóként gondoskodott róla, hogy a német örömködés ne tartson sokáig. A Szeged játékosának két góljával ismét nálunk volt az előny. Úgy tűnt a dráma a legvégére marad. A magyarok utolsó pillanatos kiállításával éltek a németek, már az első lövésből ki tudtak egyenlíteni. Az utolsó 10 másodpercre döntetlen állásnál vágtak neki a csapatok. Végül Lékai Máté egyéni klasszis megmozdulása jelentette a különbséget 5 másodperccel a lefújás előtt, így 29-28-ra megnyerték a magyarok a csoport rangadóját.

A lefújást követően hatalmas volt az öröm. Ancsin Gábor közösségi oldalán az öltözőben ünneplő csapatról képet is posztolt, és minden csapattársának gratulált a csoportelsőséghez.

A másik csoportból csütörtökön Brazília, szombaton Lengyelország, míg hétfőn Spanyolország lesz az ellenfél az I. csoportban, mindhárom meccsünk 18 órakor kezdődik.

Végeredmény

Magyarország–Németország 29–28 (15–14)

Gíza, zárt kapuk mögött. V: Gubica, Milosevic (horvát)

Magyarország: Mikler – Rodríguez P., Máthé D. 8 (2), Lékai 4, Bánhidi 8, Szita 3, Bóka. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A., ifj. Rosta M. 1, Ancsin 2, Bodó 2, Balogh Zs. 1 (1), Sunajko S. Szövetségi kapitány: Gulyás István

Németország: Wolff – Kastening 2, Häfner 3, Firnhaber, Golla 1, J. Kühn 3, M. Schiller 7 (4). Csere: Bitter (kapus), PH. Weber 5, Schmidt, Böhm 2, Gensheimer 1, Drux 3, Groetzki 1. Szövetségi kapitány: Alfred Gíslason

Az eredmény alakulása: 4. perc: 3–2. 6. p.: 3–4. 14. p.: 7–5. 17. p.: 10–6. 22. p.: 13–9. 26. p.: 15–10. 33. p.: 17–16. 36. p.: 18–18. 44. p.: 22–20. 47. p: 22–22. 50. p.: 23–24. 56. p.: 26–26. 59. p.: 28–27

Kiállítások: 14, ill. 12 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4