férfi kézilabda

2020.12.13. 22:04

A mennyből a pokolba jutott a TAC

Vereséget szenvedett a Tatai AC a NEKA ellen, ezzel a csapat hat mérkőzés után 4-0-2-es mérleggel rendelkezik, 8 pontot gyűjtött.

Vá. T.

A TAC (sötétben) sima vereséget szenvedett otthon

Fotó: Zantleitner Ingrid

Férfi kézilabda NB I. B., Nyugati csoport, 11. forduló

Tatai AC – NEKA 25-33 (12-14)

Tata, zárt kapuk mögött, vezette: Hargitai G., Markó G.

A tatai gólszerzők: Győrffi 5, Iváncsik, Tass 4-4, Sárosi, Kiss, Schneider 3-3, Schekk, Bognár, Gajdos 1-1. Vezetőedző: Sibalin Jakab.

Hétméteresek: 6/4, illetve 3/2.

Kiállítások: 8 perc, illetve 8 perc.

Az eredmény alakulása: 10. perc: 3-6, 20. p.: 9-12, 40. p.: 15-20, 50. p.: 21-27.

A tataiak – különösen a második félidőben – nem tudták megismételni a legutóbbi fordulóban mutatott játékot, amikor remek győzelmet arattak Győrben. Ezúttal sok hibával kézilabdáztak, számos labdát eladtak és ziccerek is szép számmal maradtak kihasználatlanul. A somogyiak így fokozatosan növelték előnyüket és megérdemelt győzelmet arattak. A Tatai AC ezzel hat mérkőzés után 4-0-2-es mérleggel rendelkezik, 8 pontot gyűjtött. Az év utolsó meccsét szerdán 19:45-től az alsóházi Rév TSC otthonában játssza a csapat.

Sibalin Jakab: – Egy hét leforgása alatt mennyből a pokolba jutottunk.

(Borítókép: Zantleitner Ingrid/24 Óra)