kosárlabda

2019.01.20. 19:07

Jól sikerült a hajdúsági kirándulás a TKC-nak

A tatabányai csapat az első két negyedben szoros meccsen próbált túljutni, majd a végére elhúztak a hajdúsági csapat mellett.

Vá. T.

Az első két negyedben szorosan alakult a találkozó, ám a tatabányaiak a harmadik játékrészben egy 6-0-s, míg a negyedik felvonásban egy 12-0-s sorozattal megalapozták győzelmüket. A TKC ezzel a szezon felénél hét győzelemmel és hat vereséggel a bajnoki tabella 6. helyén áll. Doktorék egyébként remek sorozatban vannak, hiszen zsinórban harmadik mérkőzésüket nyerték meg. A gárda következő ellenfele az Ajka lesz hazai pályán, február 2-án.

Mózes Emil, a TKC szakosztályvezetője: Kiegyenlített első félidőt követően jobban koncentráltunk, ez pedig a negyedik negyedben mutatkozott meg igazán

Jegyzőkönyv

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 13. forduló

DEAC DSI – Tatabányai KC 47-63 (11-13, 13-10, 15-20, 8-20)

Debrecen, 100 néző.

TKC: Szamosi 2, Pénzes 1, Horváth, Doktor 20, Seri 4/3. Csere: Csáktornyai 2, Kaluha-Guti 4, Zólyomi 18, Galli-Hirling 12. Vezetőedző: Lukács Anikó.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 7-3, 15. p.: 18-15, 25. p.: 28-31, 35. p.: 41-55.