2021.11.19. 11:37
A jövő árpádosai nyílt napon tekinthettek be a gimnázium életébe (Fotók)
A Tatabányai Árpád Gimnáziumba hat- és négyosztályos képzésre lehet jelentkezni. Az idén fennállásának 75. évfordulóját ünneplő képzőközpont évfolyamonként szervezte meg bemutatkozó programját.

Forrás: 24 Óra
Fotó: Novotni Ákos
Az épület aulájában tizedikes diákok várták az érkezőket, akik választhattak, milyen nyílt órát szeretnének megtekinteni, majd körbevezették az általános iskolásokat az épületben. Ezt követően a nagyelőadóban Polyóka Tamás igazgató tartott tájékoztatót. Kiemelte, az intézmény már évtizedek óta szolgálja azokat a fiatalokat, akik számára tudásuk elmélyítése a hangsúlyos. Bemutatta a gimnáziumban folyó munkát, az oktatási és szabadidős tevékenységeket, majd a következő tanévben induló képzésekről szólt.
A 2022/23-as tanévben három osztályba, négy tagozatra vesznek fel diákokat a kilencedik évfolyamra, és egy osztályt indítanak a hetedik osztályosok számára. Bizonyos tárgyakat csoportbontásban tanulhatják majd a diákok, akik a felvételi menetéről is tájékozódhattak. Kiemelte, december 3-ig kell leadni az írásbeli felvételi jelentkezési lapot abban az intézményben, ahol a diák azt meg szeretné írni.
Nyílt napot tartottak az Árpád Gimnáziumban