Veszélyes

2023.12.13. 18:49

Mondjuk mit tegyél, ha kidőlt egy fa - ezek a katasztrófavédők tanácsai

Lakott területen a település önkormányzatának, lakott területeken kívüli utakra dőlt fákat pedig a közútkezelőnek kell jelezni.

Goletz-DeáK Viktória

A vármegyei katasztrófavédelem honlapján számoltak be arról, hogy az esztergomi hivatásos tűzoltókat riasztották december 11-én délután Piliscsabára, a Széchenyi István utcába hatalmas, kettétört fához, ami a villanyvezetékeken fennakadva egy iskola diákjait veszélyeztette. Az egység magasból mentő segítségével megközelítette, majd láncfűrésszel megszüntette a veszélyeztető állapotot.

kidőlt fa
A vezetéken fennakadt fa az iskolaudvaron lévőket veszélyeztette
Fotó: Gál-Horváth Imre tű. szds. / Forrás: KEM Katasztrófavédelem

A katasztrófavédők azt eset kapcsán elárulták, hogy mit kell tennünk, ha egy fa kidőlését tapasztaljuk. Mint írták: amennyiben a fa, egyéb növényzet állapota az arra közlekedőkre, illetve a járműforgalomra nem életveszélyes, de a járműforgalom zavartalanságát korlátozza (például belóg, így a látótávolságot jelentős mértékben csökkenti) lakott területek mellékutcái esetében az illetékes települési önkormányzat vonatkozó szabályait kövessük.

– Lakott területeken kívül, főútvonalon az úttest mentén található növényzet állapotának karbantartása a közútkezelő feladata. Ha egy vihar kapcsán a kidőlt fa, annak leszakadó ágai a felsővezetéket veszélyezteti, esetleg félő, hogy leszakítja, de közvetlen életveszély nem áll fenn, az áramszolgáltató ügyfélszolgálatához forduljunk – tették hozzá. 

kidőlt fa
Fotó: Gál-Horváth Imre tű. szds. / Forrás: KEM Katasztrófavédelem

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában