Járvány

2020.03.19. 10:17

A magyarok többsége egyetért a szabályszegő irániak kiutasításával

Megvizsgálta a magyar lakosság véleményét a karantén szabályait megszegő külföldi állampolgárokkal szemben foganatosított intézkedésekről a Századvég Alapítvány.

A koronavírus-járvánnyal összefüggésben nagy visszhangot váltott ki a közbeszédben, hogy az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság kiutasított hazánk, illetve az Európai Unió területéről tizenhárom iráni állampolgárságú egyetemistát, mivel a karantén szabályait megszegték, valamint az egészségügyi személyzet utasításainak nem tettek eleget – fogalmazta meg közleményében a Századvég.

Sajtóinformációk szerint az említett iráni állampolgárok bírósági felülvizsgálatot, továbbá azonnali jogvédelmet kezdeményeztek a szóban forgó intézkedéssel szemben, egyikük képviseletét pedig az amerikai milliárdoshoz, Soros Györgyhöz köthető Magyar Helsinki Bizottság látja el – írják.

A kutatásból kiderül, hogy a megkérdezettek 85 százaléka egyetért az említett szabályokat figyelmen kívül hagyó külföldiek kiutasításával, és csupán 13 százaléka nem tartja szükségesnek ezt a lépést.

A politikai önbesorolás mentén sem tapasztalhatók jelentős eltérések a kiutasítás indokoltsága kapcsán. A baloldali szavazók 80, valamint a középen állók 83 százaléka szükségesnek tartja a járványügyi szabályokat megszegő külföldi állampolgárok kiutasítását, míg a 18 illetve 16 százalékuk ezt nem látja indokoltnak. A jobboldali választók tekintetében ez az arány 90, illetve 8 százalék.

Évek óta megfigyelhető jelenség, hogy bizonyos külföldről finanszírozott NGO-k meghatározó közéleti kérdésekben a magyar társadalom értékrendjével és elvárásaival ellentétes álláspontra helyezkednek, amely alól a koronavírus-járvánnyal összefüggő biztonsági intézkedések sem képeznek kivételt.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!