2024.01.24. 06:55

Simán verte az ellenfelét az Esztergomi Vitézek

Bravúros győzelemmel, 19-32-re legyőzte az Esztergomi Vitézek a Gárdony együttesét a női kézilabda NB I/B 15. fordulójában.

Szabó Alexandra Barbara

Vendégként is diadalmaskodott a Vitézek a hétvégi fordulóban

Forrás: Facebook/Esztergomi Vitézek

Kézilabda, NB I/B, női, alapszakasz, 15. forduló

Gárdony-Pázmánd NKK - Esztergomi Vitézek 19-32 (5-12)

Gárdony, Gárdonyi Géza Általános Iskola Sportcsarnok, vezette: Szedmák M., Dr. Tóth T.

Gárdony: Kaffka, Bőle (kapusok), Szűcs 2, Nemes 2, Hargitai, Vernes 3, Kukucska, Ágoston 5/1, Berkes-Kaiser 1, Zámori 4/1, Bártfay 2, Tóth Ficsor, Hamuth. Vezetőedző: Molnár József

Esztergom: Herczeg (kapus), Hajtai 4, Szucsánszki 6, Takács, Valovics 4, Majoros 3, Horváth 3, Cserék: Merő, Berkesi (kapusok), Csiki 3/2, Tomasek 5, Farkas 1, Ábrahám 1, Varga 1, Pap 1, Albert. Vezetőedző: Karvalics Tamás.

Hétméteresek: 4/2, illetve 2/2.

Kiállítások: 10, illetve 6 perc.

Az eredmény alakulása: 10. perc: 1-4, 14. p.: 1-6, 18. p.: 1-8, 26. p.: 4-12, 33. p.: 5-14, 38. p.: 7-17, 43. p.: 9-21, 48. p.: 11-25, 56. p.: 16-29.

A második helyen álló Vitézek ugyan nem a szokványos tempóban, de remekül kezdte a mérkőzést. A csapat jó védekezésének köszönhetően az ellenfél csak a 10. percben tudott gólt lőni. Az esztergomiak ezután sem álltak meg, az első félidő végére már hét góllal elhúztak ellenfelüktől. A második félidőben felgyorsult a Vitézek játéka, és esélyt nem adva a gárdonyiaknak, végig vezetve, 19-32-re legyőzték ellenfelüket.

Farkas Kata, az esztergomiak jobbátlövője a Gárdony-Pázmánd NK elleni mérkőzés után azt nyilatkozta, hogy véleménye szerint nem ez volt a legszebb meccsük. Úgy gondolja, hogy a védekezésük rendben volt, de az első félidőben nem azt a tempót vitték, amit szoktak, emiatt felállt fal ellen kicsit döcögős volt a támadásuk. A második félidőre ezeket rendezték, és gyors gólokat tudtak eredményesen véghezvinni. A szezon első feléről azt gondolja, hogy a vártnál sokkal többet hoztak, aminek nagyon örülnek.