Röplabda

2023.12.17. 21:41

Borzasztóan zárták az évet a dági röplabdázók

Idei utolsó bajnoki mérkőzését játszotta a Dág KSE, amely simán kikapott hazai pályán az Extraliga második helyén álló debreceni csapattól.

Az év végére nagyon leeresztett a Dág, jól jön a téli pihenő...

Fotó: Flajsz Peter

Röplabda, Extraliga, férfi, 13. forduló

Dág KSE–Debreceni EAC 0:3 (–5, –20, –18)

Esztergom, Suzuki Aréna, 100 néző, vezette: Mezei Z., Szarka J.

Dág: Kun, Szabó B., Nagy P., Sow, Flachner D., Csordás. Csere: Farkas R., Czibula (liberók), Bandi, Molnár T., Pongó. Edző: Buzás Miklós.

A mérkőzés alakulása: 1. játszma: 0–6, 10–12, 14–18, 19–19, 22–21, 25–26; 2. játszma: 3–10, 11–15, 13–19, 18–22, 20–24; 3. játszma: 3–1, 4–7, 10–10, 12–17, 14–22, 18–24.

Annak ellenére, hogy az első két szettet gyalázatosan kezdték a dágiak, végül mégis ez a két játszma alakult szorosan. A cívisvárosiak magabiztos nyitásaival szemben viszont nem volt ellenszere a Krupánszkit nélkülöző vendéglátóknak. Aztán ahogy haladt előre a találkozó, úgy fogyatkozott a házigazdák önbizalma. A debreceniek nem taktikailag vagy technikailag kerekedtek a Buzás-csapat fölé, hanem akaratban múlták felül őket. A Dág egy fáradt, olykor enervált csapat benyomását keltette és nyomokban sem emlékeztetett arra a gárdára, amelyik kis híján Debrecenben fricskázta meg a DEAC-ot, amely csak kínkeservesen tudott nyerni a vármegyebeli együttes ellen 3:2-re az októberi bajnokin...

Jól jön a szünet a dágiaknak, akik az utolsó öt mérkőzésüket egyaránt elveszítették, a legubbi hármon pedig még csak játszmát sem tudtak nyerni.

A Dág 5-8-as mérleggel és 17 ponttal a hetedik helyen vonul a téli pihenőre.

Buzás Miklós: – Borzasztó teljesítményt nyújtottunk. A meccs után le is szidtam a társaságot, mert ilyen hozzáállással nem lehet mérkőzést játszani és nyerni. De az biztos, hogy nekünk jól jön majd a szünet. A betegeink, sérültjeink felépülnek, és kicsit kipihenik magukat a srácok.