Kosárlabda

2023.12.17. 21:32

„Atombombázás” áldozata lett az Oroszlány a paksi meccsen

A kiválóan dobó házigazda végig vezetve győzött az MVM-OSE Lions ellen, így az exoroszlányi Sebastjan Krasovec nyerte a szlovén edzők párharcát.

Deandre Gholston jó játéka is kevés volt az oroszlányi győzelemhez

Fotó: Viszló Balázs

Kosárlabda, NB I. A, alapszakasz, férfi, 12. forduló

Atomerőmű SE–MVM-OSE Lions 95–82 (24–21, 23–22, 26–14, 22–25)

Paks, 800 néző, vezette: Benczur T., Frányó P., Kovács N.

Atomerőmű: Ihring 23/15, White 11/6, Nicholson 20/9, Wright 14/3, Radics. Csere: Wooten 2, Géringer 8/6, Kucsora 5/3, Kovács Á. 9/6, Dorogi 3, Sövegjártó, Kékesi. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.

Oroszlány: Ruják 7, Szabadfi 7/3, John Jr. 8/6, Thomas 20, Polutak 8. Csere: Gholston 31/3, Balsay 1, Gáspár, Árva-File. Vezetőedző: Simon Petrov.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 5–0, 5. p.: 16–7, 9. p.: 18–17, 11. p.: 29–21, 14. p.: 31–30, 18. p.: 42–34, 21. p.: 47–45, 25. p.: 55–50, 29. p.: 73–53, 32. p.: 74–62, 36. p.: 93–69, 34. p.: 94–82.

Kipontozódott: Wooten (35.).

Az oroszlányi csapat ahhoz az Atomerőműhöz látogatott, amely több ponton is kötődik hozzá: a paksiak vezetőedzője a Lions egykori mestere, Sebastjan Krasovec, keretükben pedig három korábbi OSE-játékos, Dorogi Gergő, a napokban szerződtetett Kucsora Csaba és Mario Ihring is szerepel. A vendégek nem számíthattak könnyű mérkőzésre, hiszen a régóta sérült Illés Máté és Werner Viktor mellett ezúttal ­Kyle ­Riddley sem tudta vállalni a játékot, a hét közben távozó amerikai Rahlir Jayvon Hollis-Jefferson helyére Belgiumból érkező honfitársa, Avelon Luke John Jr. viszont a kezdőcsapatban kapott helyet.

Az élesebb és a palánkok alatt agresszívebb Atomerőmű kezdte jobban a mérkőzést, 16–7-es hazai vezetésnél pedig Simon Petrov időt kért. Ez felrázta az Oroszlányt, amelynek összeállt a védekezése és felzárkózott 18–17-re. A második játékrészben a vendégeknek kétszer is megvolt a lehetőségük a vezetés megszerzésére, de nem tudtak élni az eséllyel. Az Lions a 25. percig, 55–50-ig tartotta magát, a következő percekben azonban a házigazda csinált egy 18–3-as futást, amivel eldőlt a találkozó. A paksiaknak ekkor minden bejött, négy hárompontost is dobtak, miközben a vendégek támadójátéka szétesett. A zárónegyedben az egyébként remekül teljesítő Gholston révén 74–62-re felzárkózott az Oroszlány, de az elképesztő dobóformát mutató Atomerőmű zsinórban újabb négy triplát szerzett (a meccsen összesen 16-ot), 93–69 után pedig már csak kozmetikázni tudott az eredményen a vendégcsapat.

A MVM-OSE Lions mérlege 5–7-re módosult, de kilencedik helyét megtartotta a bajnokságban.

Sebastjan Krasovec: – Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez. Jól szerveztük a támadásainkat, a harmadik negyedben volt egy jó periódusunk, ekkor 20 ponttal is vezettünk. Utána kicsit hátradőltünk, de ez még így is elég volt a győzelemhez. A nagyobb rotációval jobban fogunk tudni dolgozni.

Simon Petrov: – Szeretném megköszönni a szurkolóinknak, hogy ismét eljöttek és buzdítottak minket. A Paks ki tudta használni a hazai pályás előnyét, sok eredményes dobásuk volt. Sokkal jobban kellett volna koncentrálnunk, és ugyan nem játszottunk rossz mérkőzést, de megérdemelten nyert az ASE.