Bravúros játékkal győzött a Tatabánya +fotók, videó

Legyőzte nagynevű ellenfelét a Tombor-csapat.

Fotó: Hagymási Bence

Kézilabda, Európa Liga, H-csoport, 3. forduló

MOL Tatabánya KC–Sporting CP (portugál) 31–29 (13–12)

Tatabánya, Multifunkcionális sportcsarnok, 2500 néző, vezette: Veszovics, Mitrovics (montenegróiak).

Tatabánya: Székely M. – Rodríguez 4, Ancsin 6, Obradovics, Topic 4, Győri M. 4, Krakovszki B. 4/1. Csere: Bartucz (kapus), Juhász Á. 2, Maras 1, Pergel 2, Vajda H., Enomoto 4. Edző: Tombor Csaba.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–2, 9. p.: 5–7, 15. p.: 6–9, 19. p.: 9–10, 27. p.: 13–10, 36. p.: 18–14, 40. p.: 19–17, 49. p.: 24–19, 52. p.: 27–21, 54. p.: 27–24.

Kiállítások: 6, illetve 10 perc.

Hétméteresek: 2/1, illetve 7/5.

Nagy iramban kezdett a portugál együttes, de a hazaiak sem hagyták magukat. Így fej-fej mellett haladtak a csapatok, bár többnyire a Kék Tigrisek futottak az eredmény után. Ebben azonban az is közrejátszott, hogy a montenegrói bírópáros nem volt mindig topon. A Tatabánya kapaszkodott, és a 20. perc tájékán végre utolérte a Sportingot egy 5-0-ás rohammal. A fordítást követően igyekezett nagyobb sebességre kapcsolni a vendéggárda, ám az előnyéből egy gólt megőrzött a szünetig a Bányász.

Szünet után újult erővel estek egymásnak a csapatok. A hazaiak támadójátéka még eredményesebbé vált, és Székely bemutatott néhány olyan bravúrt a kapuban, ami egyértelműen lendített a Kék Tigrisek szekerén. A második játékrészben már egyértelműen a házigazdák domináltak. A fordulást követően végig vezetve megérdemelt győzelmet aratott a Tombor-legénység, még úgy is, hogy a hajrában kissé könnyelműen bánt a helyzeteivel a nála jóval magasabban jegyzett lisszaboni gárda ellen.

Tombor Csaba: – A gólkülönbség miatt kissé mérges vagyok, hiszen lehetett volna nagyobb. Igaz, ha Komlón ehhez hasonlóan játsszunk, biztosan nem veszítünk. A meccs végébe egy kicsit belefáradtunk, de ez a siker így is egy remek csapatmunka eredménye.