Mentálhigiéné

2023.04.17. 07:18

Testi-lelki egészség az Edutus Egyetemen: ingyenes lesz a tanácsadás

Mentálhigiénés tanácsadással bővült az ingyenesen igénybe vehető szolgáltatások köre az Edutus Egyetemen. Az intézmény számára kiemelten fontos diákjai testi és lelki egészsége. Míg az egészség megőrzése érdekében szabadidős, rekreációs programokat, a mentális egészségért térítésmentes, egyéni konzultációt vehetnek igénybe.

M. K.

Hogy mi is az a mentálhigiéné és miben tud segíteni? Lakatos Luca mentálhigiénés szakember válaszolt kérdéseinkre.

– A mentálhigiénés tanácsadás során, a szakember segítőbeszélgetést folytat, amelyben elsősorban érzelmi visszatükrözéssel, valamint kérdésekkel reflektál a kliens lelkiállapotára, ezáltal segíti őt, hogy egy komplexebb képet tudjon kialakítani önmagáról - foglalja össze a legfontosabbakat a szakember.

– Mi a különbség a pszichológia és a mentálhigiéné között?
– A mentálhigiéné nem foglalkozik betegségek kezelésével és nem állít fel diagnózist. Olyan egészséges embereknek segít, akik elakadtak valamilyen lelki folyamatban és azt nem tudják egyedül megoldani. Ha a segítő szakember a beszélgetések során úgy látja, hogy a felmerülő akadályok lelki zavarra, vagy mélyebb pszichés problémákra utalnak, átirányítja pszichológushoz vagy pszichiáterhez a klienst.

– Mekkora az érdeklődés a szolgáltatás iránt?
– Még ma is nehezen kérnek segítséget az emberek annak ellenére, hogy a lélekgyógyászat egyre elfogadottabb és egyre nyitottabbak az emberek iránta. Az elmúlt egy hónap alatt meglepően nagy érdeklődés fogadta a tanácsadást és azóta nyolcan aktívan részt is vesznek az egyéni üléseken. A lehetőség nem csak a hallgatók, de az Edutus Egyetem munkatársai és oktatói számára is nyitva áll, ami példaértékű vállalás az egyetem részéről. A bemutatkozó és ismertető anyag a Coospace felületén az online anyagok között megtalálható, így bárki, megtekintheti és jelentkezhet a tanácsadásra, nem csak a tanév során, de a nyár folyamán is.

– Milyen kérdésekkel, kérésekkel keresnek fel leginkább?
– Az Edutus Egyetemen a nappali tagozatos diákok mellett számos levelezős hallgató is részt vesz a képzésekben, ezért vegyes korosztállyal dolgozom. Míg a fiatalokat a pályaválasztás, útkeresés, önismeret, addig az idősebb korosztályt a család-munka-tanulás-magánélet harmóniájának megteremtése foglalkoztatja a legjobban. Ezek mellett olyanok is felkeresnek, akik csak ki szeretnék beszélni magukat egy biztonságos, védett helyen. A mentálhigiénés tanácsadás tehát segíti az önismeretet és támogatja a lelki egészséget. Mindenkit bíztatunk arra, hogy ha úgy érzi sok a stressz, nincs összhang az életében, vagy csak nincs kivel kibeszélni a mindennapjait, forduljon szakértő segítséghez.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában