móri ügy

2020.06.16. 17:30

Találkozott a móri vérengzés nyomravezetőjével Kaiser Ede

A móri vérengzés után ártatlanul elítélt Kaiser és az igazi gyilkosok nyomravezetője, a szárligeti Szebenyi István jó kapcsolatot ápolnak.

Kemma.hu

A két férfi jó kapcsolatot ápol

Forrás: borsonline.hu

Kaiser Ede találkozott a móri mészárlás szárligeti nyomravezetőjével, Szebenyi Istvánnal, írja a Bors. A nyolc ember életét követelő móri mészárlásért 2002-ben ártatlanul ítélték el Kaiser Edét és Szebenyinek köszönheti szabadulását: az amatőr kincskutató fémdetektorával 2006-ban megtalálta a valódi gyilkos fegyvereit a tarjáni erdőben.

A két férfi jó kapcsolatot ápol (Fotó: borsonline.hu)

Kaiser emellett más rablásokért is ült, azonban egész életében hálával fog gondolni a történészre. Szebenyi István a Borsnak a találkozó után elmondta: nem kizárt, hogy a találkozás egy őszinte és szoros barátság kezdete.

– Teljesen más családból származunk, és eltérő életutat jártunk be. Az egyetlen közös pontunk a móri ügy, mégis egy rendkívül szimpatikus embert ismertem meg Edében. Telefonszámot cseréltünk, bármikor felhívhat. Nagyon eltökéltnek tűnt, biztos vagyok benne, hogy őszintén jó útra szeretne térni. – mondta Kaiserről Szebenyi István.

A móri vérengzés kronológiája

2002. május 9. A magyar krimináltörténet egyik legvéresebb napja. Két férfi kirabolta a móri Erste Bank fiókját. Hat ember a helyszínen meghalt, kettő életét az orvosok sem tudták megmenteni. Nyolcan voltak a fiókban. Mindannyian életüket vesztették.

2002. július Két budapesti férfit, Kaiser Edét és Hajdú Lászlót gyanúsítják a tettel

2004. Kaiser Ede tényleges életfogytiglani fegyház-, Hajdú László 15 év fegyházbüntetést kap

2006. december A tarjáni erdőből előkerülnek a móri vérengzésnél használt fegyverek

2007 január Kiderül, hogy összefügg a móri bankrablás és a veszprémi postásgyilkosság

2007. február 16.Tatabánya Bánhidai lakótelepén elfogják Nagy Lászlót, nem sokkal később Weiszdorn Róbertet is

2007 július Nagy László öngyilkos lesz

2008. április Elkészül a vádirat: a Fővárosi Főügyészség előre kitervelten, nyereségvágyból, több emberen elkövetett emberölés valamint lőfegyverrel való visszaélés bűntettével vádolja Weiszdornt, nem sokkal később elkezdődik az elsőfokú eljárás ellene. Közben előkerül Nagy László naplója, amelyben a szerb származású Radót nevezi meg a nyolc ember gyilkosaként. Soha nem derült ki, hogy Nagy szkizofrénként énje megkettőzéseként írt Radóról, vagy félre akart vezetni a hatóságot.

2008. május 28. A Tatabányai Bíróság elsőfokon hét év fegyházbüntetésre ítéli S. Zoltánt, aki fegyvereket adott el Nagy Lászlónak

2008. július 16. Kimondták Weiszdorn Róbert és felesége válását

2008. december 18. Társtettesként, nyereségvágyból, több emberen elkövetett emberölés bűntette, valamint lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés bűntette miatt elsőfokon életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélték Weiszdorn Róbertet. Az ítélet szerint legkorábban harminc év után szabadulhat.

2009. február 17. Jogerősen négy év fegyházbüntetésre és négy év közügyektől való eltiltást kap S. Zoltán. A korábban rendőrként dolgozó férfi adott el fegyvereket Nagynak. A bíróság az enyhítést az igen kiterjedt, részletes vallomással és az elévüléshez közeli időbeliséggel indokolta.

2010. november 16. A Fővárosi Ítélőtáblán megkezdődik a másodfokú eljárás Weiszdorn Róbert ügyében.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában