Hírek

2008.03.24. 11:02

Cseh laci és Kis Gergő döntős

Két magyar versenyző is ott lesz hétfő este az eindhoveni úszó Európa-bajnokság 400 méteres vegyes döntőjében

BAMA

Két magyar versenyző is ott lesz hétfő este az eindhoveni úszó Európa-bajnokság 400 méteres vegyes  döntőjében. Cseh László a legjobb idővel (4:12.85 p) úszta be magát a fináléba, s vele tartott a legjobb nyolc közé Kis Gergő (4:17.44) is, a 800 méteres gyors győztese, ő az összesítésben harmadik lett.

A magyar "háziháborút" hozó selejtezőben Verrasztó Dávid és Kerékjártó Tamás is rajthoz állt, s ha nincs a "mennyiségi plafon", vagyis az a szabály, amely számonként egy-egy nemzet részéről legfeljebb két versenyző továbbjutását engedélyezi, mindannyian döntősök lehettek volna. Tudniillik Verrasztó az ötödik (4:17.93), Kerékjártó pedig a nyolcadik (4:19.56) lett a rangsorban.