Női kézilabda

2024.04.23. 09:30

Nagy csatát vívott az Esztergomi Vitézek női kézilabdacsapata

Izgalmas mérkőzéseket játszott a két Komárom-Esztergom vármegyei női csapat. Az Esztergomi Vitézek és a Komárom VSE is győzelemmel zárta le a múltheti fordulót.

Kemma.hu

Hajdúnánáson arattak győzelmet az Esztergomi Vitézek női kézilabdázói. A csapat egy nehéz meccsre készült, nem becsülték le ellenfelüket.  A párharc kezdete nagyon szoros játékot hozott, minimális volt a két csapat közötti különbség. Mezőségi Irén, a csapat technikai vezetője szerint az első félidőben nem megszokott hibákat lehetett látni a  vendégcsapattól, de a mérkőzés ezen fázisa is nagyon kiélezett volt. A félidőt egy gólos előnnyel zárták le a Vitézek.

A második játékrészre javult a csapat teljesítménye és összjátéka, Szucsánszki Zita és Mlinkó Zsófia beindította a gólgyártást. A 20. percben 8-9 volt az előnyük, a negyvenedikre már 17-19, tehát ez idő alatt tízszer is betalált az Esztergom. A védelemük is kezdett összeállni, a komolyabb támadásokat is képesek voltak megállítani, ami rengeteget segített a klubnak a győzelemhez.

Az esztergomi lányok nem rokkantak meg a nyomás alatt, a mérkőzés utolsó fázisában is kiemelkedő kézilabda jellemezte a játékukat, ezzel sikeresen behúzták a meccset. Ábrahám Szilvia elmondása alapján, küzdeni akarásból ötösre vizsgáztak és a szurkolóik is hozzásegítették őket a diadalhoz. Büszkék lehetnek a játékosok és a szurkolók a meccsen nyújtott performanszukért

Az Esztergomi Vitézek játékosai mindent kihoztak magukból
Fotó: Walczer Patrik/Viszló Balázs / Forrás: 24 Óra

Női kézilabda, NB I/B, 25. forduló

Hajdúnánás Kézilabda NKFT - Esztergomi Vitézek 25-31 (12-13)

Hódos Imre Városi Sport és Rendezvénycsarnok, Hajdúnánás, 150 néző, vezette: Hársfalvi Zs., Mórocz Réka.

Hajdúnánás: Pozsgai, Sarac (kapusok), Nemes 6, Szécsi 4, Vantara-Kelemen 4, Orsós 3, Nyakó 3, Micevski 2, Makkai 2, Pap 1, Veres, Tar, Rosokha, Kelemen, Ofra, Kozma. Vezetőedző: Jenei Tamás Tibor

Esztergom: Herczeg, Merő, Berkesi (kapusok), Mlinkó 10, Takács 7, Szucsánszki 6, Majoros 3, Horváth 2, Hajtai 2, Ábrahám 1, Albert, Pap, Varga, Valorics, Százvai. Vezetőedző: Elek Gábor

Eredmény alakulása: 11. perc: 4-7, 29. perc: 12-12; 50. perc: 22-26; 56. perc: 23-30.

Hétméteresek: 5/5, illetve 4/4

Két perces kiállítások: Kelemen (14.), Veres (27.), illetve Takács (16., 38.), Majoros (17.)

A Komárom VSE is megszerezte a győzelmet

A másik Komárom-Esztergom vármegyei együttes is boldog lehetett a nap végére. Az első húsz perc fej-fej melletti csata keretében telt el, oda-vissza pattogott a labda. A két csapat magas szinten játszott, kapusaik  sok támadást tudtak megakadályozni attól, hogy az offenzívát folytató csapat növelje az előnyét. A 23. perctől egészen a 28. perc végéig egyenlő góllal álltak. A meccs fordulópontját a 31. minutummál történt, amikor a Komárom 13-11-re növelte az előnyét. Innentől kezdve a hazaiak kontrollálni tudták a találkozót, még a nagy nyomással járó utolsó perceket is szépen meg tudták oldani, nem vétettek nagy hibákat.

A Komárom VSE (pirosban) is szép kézilabdával szolgált a szurkolóknak
Fotó: Viszló Balázs / Forrás:  24 Óra

Komárom VSE - Szigetszentmiklós NKSE 29 - 23 (11-10)

Földi Imre Sportcsarnok, Tatabánya, 70 néző, vezette: Simon B., Weinert G.

Komárom: Nagy, Orbán (kapusok), Balogh 10, Világos 6, Gengeliczky 4, Wutschi 2, Szabó-Kovacsicz 2, Ács 1, Temes, Lukovics, Nagy, Rnic. Vezetőedző: Neukum Tamás

Szigetszentmiklós: Németh, Deák (kapusok), Kovács 7, Varga 3, Husti 2, Házi 2, Fehér 1, Horváth 1, Kiss, Gaschler, Szalai, Tóth L., Tóth A., Szép, Balogh. Vezetőedző: Jakab László

Eredmény alakulása: 11. perc: 5-7; 24. perc: 10-10; 31. perc: 13-11; 38. perc: 17-12; 43. perc: 20-13.

Hétméteresek: 7/6, illetve 3/2

Két perces kiállítások: Nagy (21.), Ács (41.), Gál (45.), illetve Házi (12., 26.), Husti (20.), Fehér (38., 54.)