Óriásit küzdött a Tatai AC férfi kézilabdacsapata Ajkán, de végül a csoda elmaradt.

Túri Csaba

Nem sokon múlott, hogy bravúros győzelmet szerezzen a Tata (feketében)

Forrás: NEKA

Nem lehetne azt állítani, hogy a kézilabda NBI/B-ben szereplő Tatai AC férfi kézilabdacsapata jó formában lenne. Októberben a két csapat tatai találkozóján az Ajka tíz góllal tudott győzni, ezért – és a tabellán elfoglalt helyezések miatt – ők számítottak ezúttal is a mérkőzés esélyeseinek.

Nagyot hajrázott a Tatai AC, de a végét elrontották
Forrás: Facebook/Tatai AC

Majdnem csodát tett a Tatai AC

Ezt igazolandó, a hazaiak gyorsan kialakították a két-három gólos különbséget, de ennél távolabb nem kerültek távolabb, egészen a huszadik percig, amikor magabiztosan, hat egységgel vezettek. Innentől kezdve az ajkai csapat akarata érvényesült, hiába lehettek többször előnyben a tataiak és dobhattak több büntetőt is. Valószínűleg kevesen számítottak izgalmakra már a mérkőzésen, végül szinte a semmiből nem csak felzárkózott, de ki is egyenlített a vendégcsapat. A hazaiak időt kértek négy perccel a vége előtt, amiből olyannyira jól jöttek ki, hogy onnantól kezdve már csak ők találtak a kapuba.

Férfi kézilabda NBI/B, 23. forduló
KK Ajka Kft - Tatai AC 32-26 (15-11)
Városi Sportcentrum, Ajka, 200 néző, vezette: Dáné R., Marton Zs.

Ajka: Gátvölgyi, Baracskai (kapusok), Bodnár 3, Jávor 2, Tóth, Gyene 7, Rosta 3, Nagy, John 4, Dobos 3, Breuer 3, Ernei 6, Zsáki, Horváth 1, Perczel. Vezetőedző: Velky Péter
Tatai AC: Hajós, Hermann (kapusok), Katus 3, Sárosi 7 (1), Nkousa 1, Körtvélyesi 4, Valler, Tass 3, Kiss, Molnár 3, Zatureczki 2, Kretz 2, Gajdos 1. Vezetőedző: Márton Ádám

Az eredmény alakulása: 4.p.: 3-1, 10.p.: 6-5, 20.p: 11-5, 26.p.: 13-9, 33.p: 16-13, 36.p.: 20-14, 43.p.: 23-18, 49.p.: 24-22, 54.p.: 25-25, 58.p: 28-26
Kiállítások: 12, illetve 6 perc
Hétméteresek: 1/1, illetve 3/1