Röplabda NB I., férfi Extraliga, 17. forduló
Vegyész RC Kazincbarcika – Dág KSE 3:1 (14, -20, 15, 23)
Don Bosco Sportközpont, Kazincbarcika, 400 néző, vezette: dr. Árpás Krisztina, Bátkai-Katona Ágnes.
Dág: Krupánszki, Szabó B., Nagy P., Sow, Pongó, Csordás. Csere: Farkas R., Czibula (liberók), Molnár T. Edző: Buzás Miklós.
A mérkőzés alakulása, 1. játszma: 2-3, 12-10, 13-12, 20-13, 24-14. 2. játszma: 3-8, 9-11, 13-12, 13-17, 15-20, 18-21, 20-24. 3. játszma: 2-3, 11-8, 18-9, 21-13, 24-15. 4. játszma: 5-3, 11-11, 14-15, 19-19, 22-21, 24-23.

Az első játszma derekáig kifejezetten jól állta a sarat a vendégcsapat. Ám Sow ász nyitását követően már nem találta a játék ritmusát a Dág. Támadásaik jó részét leblokkolták a házigazdák, vagy a vármegyebeli gárda játékosai hibáztak. Így végül, hazai szempontból, nagyon simára sikeredett a nyitó szett.

A folytatásban nagyot fordult a mérkőzés menete, azzal, hogy a dágiak lendülete már nem csak a játszma feléig tartott ki, hanem végig. A vendégek akciói most jóval élesebbek voltak, mint kezdéskor, ezért a barcikaiak sánca sem működött már olyan jól. Sőt, az is elképzelhető, hogy a hazaiak – a tükörsimán - megnyert első szett után kissé lebecsülték a riválisukat, és ennek fizették meg az árát.

Aztán a harmadik felvonásban gyorsan ráeszmélt a Vegyész, hogy kellemetlen meglepetés is érheti őket, ezért alaposan összekapták magukat, és egy újabb könnyed szett-győzelmet arattak. A negyedik menet hozta a legtöbb izgalmat.

A két együttes a játszma során végig fej-fej mellett haladt. Némi szerencsével akár pontot is szerezhetett volna a Dág, holott az induláskor, amikor kiderült, hogy Kunt és Flachnert is nélkülöznie kell Buzás edzőnek, sokkal gyászosabbnak tűnt a csapat helyzete…

Buzás Miklós: – Az első játszmában nagyon „eltalált” bennünket a Barcika, a végén pedig még bennem maradt egy kis hiányérzet, hogy nem szereztünk pontot. Két meghatározó játékosunk hiányában ez dicséretes eredmény.