Röplabda

2024.02.26. 13:24

Tovább robog a dági „úthenger”

A dágiak azzal a feltett szándékkal érkeztek a Duna-parti acélvárosba, hogy idegenből is elhozzák a három pontot. Ehhez három-nullára vagy három-egyre kellett nyerniük, és ezt meg is tették. Ezzel zsinórban harmadszor arattak három-nullás győzelmet, és feljöttek a hatodik helyre.

A Dunaújvárosnak sem kegyelmeztek a dágiak

Fotó: Flajsz Péter

A vendégek különösebb megingás nélkül hozták le mind a három szettet. A sikerükhöz egy pillanatig sem fért kétség, hiszen a játék minden elemében felülmúlták riválisukat. Pedig a dágiak szakvezetője sokat cserélt, játéklehetőséget adva a keret minden tagjának, ám ez sem törte meg a vármegyebeli együttes lendületét. A vendégek összességében végig uralva a találkozót, újabb értékes győzelmet arattak, és már ott lihegnek az ötödik pozícióban lévő MAFC-BME nyakában.

Buzás Miklós: – Nem történt semmi különleges a mérkőzésen. Igyekeztünk a megbeszélteket betartani, és néhány kisebb „elakadást” leszámítva végig a mi akaratunk érvényesült, és már készülünk a hétvégi, MAFC elleni derbire.

Röplabda NB I. Extraliga, férfi, 21. forduló
Dunaújvárosi KSE – Dág KSE 0:3 (-17, -19, -14)
Dunaújváros, 100 néző, vezette: Takács Á., Bibók F.
Dág: Kókai, Krupánszki, Kun, Szabó B., Sow, Csordás. Csere: Farkas R., Czibula (liberók), Molnár T., Bandi, Nagy P., Flachner D., Pongó, Farkas B. Edző: Buzás Miklós.
A mérkőzés alakulása, 1. játszma: 1-7, 2-12, 8-16, 12-19, 14-21, 17-24. 2. játszma: 2-2, 3-8, 6-12, 10-16, 18-20, 19-24, 3. játszma: 2-6, 5-7, 9-11, 10-20, 13-21, 14-24.