Röplabda

2023.12.03. 19:10

Először maradt el az idényben a dágiak pontszerzése

Nagyot küzdött a Buzás-csapat, de a pontszerzés nem jött össze.

Az első játszma óriási csatát hozott. A vendég, profi székesfehérvári gárda nagyot hibázott, amikor nem vette komolyan a vendéglátókat, akik – szó szerint – nekiestek ellenfelüknek. A dágiak hatalmasat küzdöttek, bizonyítva, hogy az akarat olykor csodákra képes. Pedig egész héten gondjaik voltak. Két meghatározó játékosukat sérülés, illetve betegség miatt nélkülözniük kellett.

Aztán a folytatásban már kijött a két együttes közötti felkészülésbeli, illetve lehetőségbeli különbség. Valamint egyre inkább érződött a dágiak teljesítményén Krupánszki és Farkas hiánya. De az is tény, hogy amíg a vármegyebeli gárda heti három alkalommal tud közösen edzeni, addig a „vasutas” csapat tagjai heti kilenc-tíz alkalommal gyakorolhatnak. A negyedik játszmára azonban ismét összekapta magát a házigazda. Játékosaik szívüket-lelküket kitették a pályára, és csak egy nüánsznyin múlott az újabb pontszerzés. Ez volt az első olyan találkozója a szezonban a Buzás-legénységnek, amikor ponttalan maradt…

Buzás Miklós: - A felkészülésünket nehezítették a hiányzók, viszont a meccsen nagyjából sikerült helyettesítenünk őket. De az gyorsan kiderült, hogy a MÁV Előre más kávéház. A nemzetközi rutinjuk átsegítette őket a holtpontokon, miközben a második és harmadik szettben szétszerváltak minket. Ennek ellenére jó, közönségszórakoztató meccset játszottunk.

Röplabda, Extraliga, férfi, 10. forduló
Dág KSE – MÁV Előre 1:3 (24, -15, -11, -23)
Esztergom, Suzuki Aréna, 150 néző, vezette: Mezőffy Zs., Adler L.
Dág: Kun, Szabó B., Nagy P., Sow, Flachner D., Csordás. Csere: Czibula (liberó), Bandi, Pongó, Molnár T. Edző: Buzás Miklós.
A mérkőzés alakulása, 1. szett: 7-3, 10-4, 14-13, 16-16, 19-21, 20-23, 25-24. 2. szett: 3-3, 8-7, 10-11, 11-18, 12-22, 15-24. 3. szett: 3-8, 4-14, 6-19, 10-21, 11-24. 4. szett: 7-2, 11-7, 16-10, 20-18, 23-21, 23-24.