A kupában kupán verték a Dágot, de jön a bajnoki…

Röplabda Magyar Kupa férfi, nyolcaddöntő, visszavágó
Vegyész RC Kazincbarcika – Dág KSE 3:1 (18, 20, -14, 25)
Don Bosco Sportcsarnok, Kazincbarcika, 200 néző, vezette: Villás T., Radosovszki G.
Dág: Molnár T., Kun, Bandi, Nagy P., Sow, Csordás. Csere: Farkas R. (liberó), Pongó, Czibula. Edző: Buzás Miklós.
A mérkőzés alakulása, 1.játszma: 2-3, 10-6, 18-15, 24-18. 2.játszma: 8-8, 12-11, 17-16, 22-18, 24-20. 3.játszma: 2-6, 5-11, 7-18, 10-20, 14-24. 4.játszma: 4-7, 8-10, 15-17, 19-17, 24-21.

További sérültek és betegek hiányoztak a dági együttesből. Így Buzás Miklós vezetőedző elsősorban a fiataljaira támaszkodhatott. A nehézségek ellenére a vendégek derekasan állták a sarat a házigazdákkal szemben, ám ez csak egy szett-nyerésre, illetve a barcikaiak dolgának a megnehezítésére volt elegendő. A dági gárda azonban nem vallott szégyent, és a fiataljaik éltek a kínálkozó lehetőséggel.

Buzás Miklós: - Még a meccs előtt újabb meghatározó játékosaink dőltek ki a sorból, ez pedig csak tovább nehezítette a dolgunkat. Viszont a fiataljaink kitettek magukért egy ilyen jó ellenféllel szemben, ami nagyon örvendetes.

Extraliga, férfi, 11. forduló
Dág KSE - Kecskeméti RC
Esztergom, Suzuki Aréna, vasárnap: 15 óra

.

A dágiak feltett szándéka, hogy az első fordulóban, a hírős városban elért sikerüket most vendéglátóként is megismételjék. Október elsején ugyanis 3:1-re nyert a vármegyebeli gárda idegenben. Buzás Miklós, a hazaiak szakvezetője azonban megjegyezte, hogy a kecskemétiek egyre jobban összerázódnak, így szerinte, ez nehezebb találkozó lesz, mint az első volt. A dágiak vezetőedzője azonban reménykedik, hogy a meccs napjára a betegek és sérültek felépülnek, és így jobb esélyekkel vághatnak neki a mérkőzésnek.