Nem jött össze a győzelem az OSE számára

Szolnoki Olajbányász–MVM-OSE Lions 76-70 (16-20, 21-20, 18-17, 21-13)
Szolnok, 1200 néző, vezette: Praksch P. Á., Györfy R., Kovács N.
Szolnok: Clay 16, Pallai 7, Eads 15/3, D. Thomas 13, Révész 2. Csere: Lukács 16/6, Little 2, Pongó 2, Rudner 3/3. Vezetőedző: Miodrag Rajkovics.
Oroszlány: Riddley 20/3, Szabadfi, Hollis-Jefferson 4, K. Thomas 13/3, Gáspár 3. Csere: Polutak 6, Balsay 5, Gholston 14/3, Ruják, Illés 5/3. Vezetőedző: Simon Petrov.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-7, 6. p.: 7-14, 8. p.: 13-20, 14. p.: 21-30, 16. p.: 30-34, 20. p.: 37-37, 22. p.: 39-46, 25. p.: 45-53, 28. p.: 55-53, 32. p.: 55-59, 37. p.: 67-65, 40. p.: 74-68.
Kipontozódott: Illés (40.).

Az első negyedben elsősorban a jó védekezésének és a remekül játszó, 11 pontot szerző Riddley-nek köszönhetően végig vezetett az MVM-OSE Lions, mindezt ráadásul 9-3-as, számára kedvezőtlen faultarány mellett érte el a vendégcsapat... A második játékrészben a továbbra is jól működő védekezésének köszönhetően tartotta előnyét a Lions, 34-25 után azonban jött egy hullámvölgy, a Szolnok pedig ezt kihasználva 37-37-nél egyenlített. Thomas triplájának köszönhetően azonban az Oroszlány vezetett a szünetben.

A harmadik negyed elején ismét elhúzott Simon Petrov együttese, de következett egy újabb gyengébb időszak, a Szolnok pedig zsinórban 10 pontot szerezve a mérkőzés során először átvette a vezetést (55-53). Innentől kezdve ki-ki meccsé vált a találkozó, amelyet végül a végjátékot jobban kezelő házigazda nyert meg. A zsinórban negyedszer veszítő OSE a tizedik helyre esett vissza a bajnokságban.

Simon Petrov: – A csapatot érintő összes körülményt figyelembe véve jó meccset játszottunk, és bár a mérkőzés nagy részében vezettünk, végül nem ünnepelhettünk győzelmet.