2023.11.12. 18:17

Alaposan megrángatták a Kék Tigrisek bajszát

A hazaiak nyerték a bányászrangadót a gyenge napot kifogó Kék Tigrisekkel szemben.

A Tatabánya meglepetésre kikapott Komlón

Fotó: Hagymási Bence

Kézilabda, NB I., férfi, 9. forduló

Carbonex Komló–MOL Tatabánya KC 32-29 (12-12)

Komló, 800 néző, vezette: Kiu G., Kiu T.

Tatabánya: Székely M. – Rodríguez 6, Ancsin 2, Topic 2, Juhász Á. 1, Győri M. 1, Krakovszki B. 7/3. Csere: Bartucz (kapus), Obradovics, Maras 5/4, Enomoto 2, Vajda H., Vilovszki 1, Pergel 2. Vezetőedző: Tombor Csaba.

Az eredmény alakulása: 7. perc: 1-3, 14. p.: 6-6, 20. p.: 11-8, 26. p.: 11-10, 33. p.: 15-12, 37. p.: 16-15, 41. p.: 19-16, 46. p.: 21-20, 54. p.: 27-24, 57. p.: 30-25.

Kiállítások: 8, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 4/3, illetve 8/7.

Majd' négy percet játszadoztak úgy a csapatok, hogy a kapuk nem forogtak veszélyben. A már-már vészes gólcsendet Mateo Maras büntetőből szerzett találata törte meg. A Tombor-legénység nagyjából az első félidő derekáig vezetett, ekkor azonban a házigazdák vették át az irányítást és ettől kezdve a játékrész végéig előnyben voltak. Ám Krakovszki Bence az utolsó pillanatokban egalizálta az eredményt.

A szünet után sem változott jelentősen a mérkőzés arculata. A rendkívül lelkes és elszánt házigazdák továbbra is kezükben tartották az irányítást. A Kék Tigriseknek egyszer sem sikerült az egyenlítés, amely esetleg megváltoztathatta volna a játék menetét és képét. Ahogy telt-múlt az idő, úgy lett egyre nehezebb dolga a vendégeknek. Különösen, hogy a mérkőzés dirigensei túlságosan is tisztelték a „hazai bányászokat”. Persze nem csupán ezen múlott a végeredmény, hanem elsősorban azon, hogy a Tatabánya hibáiból kifejezetten jól profitált a komlói gárda.

Sibalin Jakab, a Tatabánya edzője: – Fegyelmezetlenek voltunk, amit megbeszéltünk a találkozó előtt, abból sem elől, sem hátul nem valósítottak meg semmit a játékosaink. Ennek a gyenge produkciónak semmilyen előjele nem volt, ezért érthetetlen számunkra ez a teljesítmény. Gyakorlatilag mi „építettük fel” az ellenfelünket. Fejben nem voltunk ott, így nem csoda a sok hiba és a kimaradt helyzetek.