A KVSE (pirosban) a sírból hozta vissza a győzelmet

Fotó: Flajsz Péter

Kézilabda, NB I. B, női, 2. forduló

Eszterházy SC–Komárom VSE 31-32 (20-15)

Eger, 80 néző, vezette: Budai-Bock K. L., Wenzel T.

Komárom: Nagy – Szabó-Kovacsicz 1, Világos 8, Ács, Balogh 2, Bízik 5, Lukovics. Csere: Ferenczy, Soltész (kapusok), Takács, Gál, Rnic 1, Gengeliczky, Kürthi 11/2, Temes 4. Vezetőedző: Neukum Tamás.

Hétméteresek: 4/4, illetve 3/2.

Kiállítások: 6, illetve 6 perc.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 2-0, 5. p: 3-4, 15. p.: 11-6, 21. p.: 14-11, 31. p.: 21-15, 38. p.: 21-20, 42. p.: 25-22, 50. p.: 29-26, 58. p.: 29-31.

A sérülésektől tizedelt Komárom a mérkőzés nagy részében sokat hibázott és gyenge teljesítményt nyújtott, azonban hatalmas küzdeni akarással és fizikailag riválisa fölé kerekedve az utolsó 10 percben megfordította a mérkőzést. A KVSE két győzelemmel a negyedik helyen áll a bajnokságban.

Neukum Tamás: – Megérdemelték a lányok a győzelmet. Elsősorban nem az ellenfelet, hanem magukat győzték le és ez mindig nehezebb. A gépezet akadozik, talán túl nagy az elvárás magukkal szemben és ez bizony hibákkal jár. A két pontot néhány kiváló egyéni teljesítménynek, a győzelmet a csodás csapatszellemnek és a hihetetlen akaratuknak köszönhetjük. A küzdeni tudás dicsérhető, az igazán jó teljesítményre még várni kell.