A mérkőzés végére támadt fel az Esztergom

Zsinórban harmadik meccsét nyerte a Vitézek.

Ismét győzelemnek örülhettek az esztergomi hölgyek

Forrás: Facebook/Esztergomi Vitézek

Kézilabda, NB I. B, női, 4. forduló

Esztergomi Vitézek–Tempo KSE 25-23 (13-11)

Esztergom, 400 néző, vezette: Dr. Csuka P., Kocsis O.

Esztergom: Herczeg – Hajtai 3, Takács 7/6, Ábrahám 1, Csiki 2, Farkas 1, Horváth 5. Csere: Berkesi (kapus), Tomasek, Joó, Százvai, Valovics 5, Varga 1, Majoros, Pap, Albert. Vezetőedző: Karvalics Tamás.

Hétméteresek: 6/6, illetve 2/1.

Kiállítások: 4, illetve 4 perc.

Az eredmény alakulása: 9. perc: 5-2, 14. p.: 6-6, 23. p.: 12-7, 27. p.: 12-11, 35. p.: 15-12, 44. p.: 16-18, 51. p.: 20-18, 58. p.: 24-20.

Betegségek és sérülések nehezítették a Vitézek felkészülését, végül a csapat egyik kulcsembere, Szucsánszki Zita nem tudta vállalni a játékot. A Vitézek az első félidőben végig vezetett, de ötgólos előnynél sem tudta megtörni riválisa ellenállását. Sőt, a második félidő közepén fordított is a fővárosi csapat, de a házigazda – főleg támadásban – összeszedte magát és végül megnyerte a mérkőzést. A zsinórban harmadszor nyerő Vitézek a negyedik helyre jött fel.

Karvalics Tamás: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, az is lett belőle. A védekezéssel nem volt probléma, amint pedig támadásban is összeszedtük magunkat, végleg magunkhoz ragadtuk a vezetést. A körülményekhez képest jó meccs volt, a lányok betartották a taktikai utasításokat.