Helyi sport

2023.05.24. 21:58

Győzelemmel zárt a Lions

A bajnokság kilencedik helyén végző MVM-OSE Lions megnyerte szezonbeli utolsó bajnoki mérkőzését.

Győzelemmel zárta a szezont az MVM-OSE Lions

Fotó: Hagymási Bence

Kosárlabda, NB I. A, alsóházi rájátszás, férfi, 10. (utolsó) forduló
Hübner Nyíregyháza BS–MVM-OSE Lions 69-85 (14-22, 22-21, 15-25, 18-17)
Nyíregyháza, vezette: Dr. Mészáros B., Jakab L. I., Dr. Németh P.
Nyíregyháza: Fazekas 20/6, Kass 6/3, Kiss 3/3, Szobi 9/9, Copes 18. Csere: Kone 11, Bonifert 2, Vaskó. Vezetőedző: Darko Radulovics.
Oroszlány: Dimitrijevics 17/6, Ruják 7/3, Szabadfi 5/3, Barnjak 18/3, Krestinin 2. Csere: Carev 17/9, Henry 15, Illés 4, Dorogi, Mucza, Werner. Vezetőedző: Simon Petrov.
Kipontozódott: Kone (36.).
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-9, 7. p.: 5-15, 9. p.: 12-19, 13. p.: 20-24, 17.: 25-41, 20. p.: 36-43, 22. p.: 39-51, 25.: 41-57, 28. p.: 47-58, 30.: 49-66, 33. p.: 54-75, 35. p.: 61-75, 38.: 63-82.

A két csapat tét nélküli mérkőzést vívott egymással, hiszen az MVM-OSE Lions már megnyerte a playoutot, amellyel összesítésben a kilencedik helyen végzett az élvonalban, míg a Nyíregyháza 14., utolsó lett, így kiesett az NB I. A-ból. Mindkét együttesnél voltak hiányzók, a házigazdánál ráadásul két alapember, Perry és Pipiras, míg a Lionsnál Calloway nem lépett pályára a mérkőzésen.

Barnjak kosarával az MVM-OSE szerzett vezetést, amire a hazaiak egy triplával válaszoltak. Ekkor vezetett először és utoljára Nyíregyháza, Dimitrijevics kosaraival a negyed közepén már 9-3-ra ment a Lions. A játékrész hátralévő részében a jól védekező, több labdát is szerző vendégcsapat tartotta 10 pont körüli előnyét. A második negyed elején a vendégek nehezen birkóztak meg a hazaiak két magasemberével, Copes-szal és Konéval, így a Nyíregyháza felzárkózott négy pontra. Barnjak közeli és Carev távoli dobásaival ismét elhúzott az Oroszlány, de a félidőre hét pontra zárkózott a hazai csapat. A mérkőzés a harmadik negyedben dőlt el, amikor elsősorban Barnjak és Dimitrijevics, majd az etap végén Henry kosaraival újabb 10 pontot tett az előnyéhez az Oroszlány. A negyedik negyedben a borzalmas büntetőzése ellenére is magabiztosan tartotta előnyét a Lions, amely Szabadfi triplájával zárta le a mérkőzést és a bajnoki szezont.

Az MVM-OSE Lions az alapszakasz 9-17-es mérlege után az alsóházi rájátszást 9-1-gyel zárta, így 18-18-as, 50 százalékos mérleggel zárta a bajnokságot.