A mérkőzés nagy részében vezetve győzött a KVSE.

Fotó: Flajsz Péter

Kézilabda, NB I. B, női, 20. forduló

Komárom VSE–PEAC 30-27 (15-12)

Tata, Güntner Aréna, 70 néző, vezette: Dulai Á., Pisák B. K.

Komárom: Kubina – Gengeliczky 4, Bízik, Világos 6, Temes 3, Ogonovszky 4, Orbán 1. Csere: Vajk (kapus), Ács 4, Gerencsér 2, Simsik 1, Szabó-Kovacsicz 1, Karalyos, Tarjányi, Gál 4, Póczik. Vezetőedző: Neukum Tamás.

Hétméteresek: 3/0, illetve 5/5.

Kiállítások: 6, illetve 4 perc.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-2, 14. p.: 7-9, 18. p.: 11-10, 34. p.: 17-14, 52. p.: 26-21.

A bajnokság hatodik helyén álló Komárom jól kezdett a 11. PEAC ellen, az első félidő közepén azonban hullámvölgybe és hátrányba került. A játékrész vége azonban a KVSE-nek sikerült jobban, amely a szünetre háromgólos előnyt szerzett. A második félidőben már végig a házigazda kezében volt az irányítás, amely azonban sok ki nem kényszerített hibával játszott, így nem tudta leszakítani ellenfelét és ezzel állandósult a biztos, de megnyugtatónak nem nevezhető két-három gólos előny. A komáromiak egyszer ugyan elléptek öt találattal, de miután továbbra sem tudtak igazán felpörögni és igazodtak az ellenfél tempójához, csak az utolsó másodpercekben tudták biztossá tenni győzelmüket.

Neukum Tamás: – A győzelemhez gratulálok a lányoknak, a játékkal és a hozzálással viszont nem vagyok elégedett. K. A.