Röplabda

2023.02.26. 06:00

Ismét nagy csatát vívott a háló két oldalán a Dág és a Szeged

Zirigh Balázs szerint a rivális kiengedett, ez is kellett a győzelemhez.

A foghíjas dági csapat, fegyelmezett játékának köszönhetően nyerte meg a mérkőzést

Fotó: Z.I.

A tradíciókhoz igazodó, izgalmas, paprikás hangulatú, közönségszórakoztató mérkőzést vívott a két együttes. A találkozó elején kissé többet rontottak a dágiak, és ezeket a bakikat sikerült a Tisza-partiaknak „meglovagolniuk”.

A folytatásban viszont a hazaiak a szezonbeli legjobb szettjét produkálva, önbizalomtól duzzadva egyenlítettek. A harmadik felvonásban, továbbá a negyedik menet elején ismét felülmúlták a szegediek a házigazdákat, így jöhetett az ötödik, rövidített szett, amelyet végül a megyebeli gárda húzott be…

Zirigh Balázs: – Hagyományosan izgalmas, fordulatos találkozót játszottunk a Tisza-partiakkal. Ezeknek a meccseknek a megnyeréséhez olykor szerencse is szükséges, illetve, hogy a riválisod kiengedjen…

Röplabda NB I. Liga, férfi, középszakasz, 5. forduló
Dág KSE – Szeged 3:2 (-23, 15, -18, 23, 13)
Oszuska Miklós Sportcsarnok, Dág: 100 néző, vezette: Varga A., Ujházi Mónika.
DKSE: Szabó B., Kun, Flachner K., Oláh B., Krupánszki, Flachner D. Csere: Farkas R. (liberó), Benkő, Nagy P. Edző: Zirigh Balázs.
A mérkőzés alakulása, 1.játszma: 4-6, 9-11, 14-17, 19-20, 23-24. 2.játszma: 7-4, 13-8, 19-12, 24-15. 3.játszma: 0-4, 8-12, 15-18, 17-20, 18-24. 4.játszma: 6-7, 8-10, 14-16, 18-20, 22-21, 24-23. 5.játszma: 2-4, 7-10, 10-11, 14-13.