A Komárom és a Tata is pályára állt a hétvégén.

K. A.

A TAC (feketében) jó játékkal győzött Üllőn

Fotó: Novotni Ákos

A Komárom sok beteg játékosa miatt mindössze három cserével utazott Orosházára, ráadásul többen ugyancsak betegen vállalták a játékot. Az első félidőben még tartotta magát a KVSE, a másodikban azonban a hazai csapat elhúzott és végül magabiztos győzelmet aratott. A Komárom ezzel a vereséggel a másodikról a negyedik helyre esett vissza a bajnokságban.

Neukum Tamás: – A csapat a sok hiányzó miatt mintha nem hitte volna el, hogy nyerhet, és önbizalom nélkül játszva szinte előre feladta a mérkőzést. Az első félidőben elkövetett rengeteg hiba feszültté tette a lányokat, a második félidőben pedig már nem volt tartása a csapatnak. A hazaiak sem játszottak jól, de erőt merítettek a hibáinkból. Nagyobb hittel és fegyelemmel többet is ki lehetett volna hozni ebből a mérkőzésből.

Kézilabda, NB I. B, női, 12. forduló
OXXO Energy Orosházi NKC–Komárom VSE
28-21 (14-11)
Orosháza, 200 néző, vezette: Fekete T., Tóth D.
Komárom: Vajk – Szabó-Kovacsicz 7, Gengeliczky, Tarjányi 2, Karalyos 1, Kocsis 2, Simsik 3/2. Csere: Bízik, Ács 1, Gál 5. Vezetőedző: Neukum Tamás.
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc.
Az eredmény alakulása: 7. perc: 4-1, 16. p.: 7-6, 28. p.: 11-10, 37. p.: 17-13, 44. p.: 22-15, 53. p.: 26-17.

A tatai csapat szinte végig vezetve aratott bravúros győzelmet a tabellán előtte helyet foglaló Vecsés vendégeként, és a nyolcadik helyre jött fel.
Sibalin Jakab: – Hajtós, kemény mérkőzés volt, amelyen 50 percen keresztül jól játszottunk. A találkozó végén a saját dolgunkat nehezítettük meg a gyengébb helyzetkihasználás miatt.

NB I. B, férfi, 14. forduló
Vecsés SE–Tatai AC
24-25 (9-11)
Üllő, 50 néző, vezette: Hargitai G., Markó G. I.
Tata: Blázsovics – Kiss 4, Oláh 2, Gajdos 2, Kreisz 1, Vass 7/4, Sárosi 4. Csere: Tatai (kapus), Katus, Tóth, Iváncsik, Igali 3, Nagy-Jávori, Tass, Bodnár, Molnár 2. Vezetőedző: Sibalin Jakab.
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása: 7. perc: 1-3, 18. p.: 4-7, 28. p.: 7-11, 31. p.: 10-11, 37. p.: 11-15, 45. p.: 14-20, 57. p.: 22-24.