Kosárlabda

2022.10.02. 17:18

Véget ért a körmendi átok, győzelemmel kezdett a Lions – képeken a nagy meccs

Az MVM-OSE Lions remek végjátékkal fordította a maga javára a mumusa elleni mérkőzést. A körmendi edző éles kritikát fogalmazott meg a meccs után.

Fotó: N. Á.

A hétvégén megkezdődött az élvonalbeli bajnokság, az újjáalakuló oroszlányi csapat első ellenfele hazai környezetben a Körmend volt. Az a Körmend, amely az előző szezonban elbúcsúztatta az MVM-OSE-t a negyeddöntőben, illetve amelyet egyedüli élvonalbeli ellenfélként még nem sikerült legyőznie az oroszlányiaknak pályaválasztóként az NB I. A-ba történt visszajutásuk óta.

Jól kezdte a meccset a Lions, de egy rövidzárlat következtében zsinórban kilenc pontot szerzett a Körmend és előnnyel zárta az első negyedet. A másodikban már kilenc pont is volt a vendégek előnye, de aztán rákapcsolt a vendéglátó és a remekül játszó Barnjak, valamint Dimitrijevics vezetésével a harmadik játékrész közepére tízpontos előnyt szerzett.

A Körmend innen még visszakapaszkodott, sőt a zárónegyedben a vezetést is visszavette, de a szurkolói által űzött-hajtott házigazda elsősorban a kiválóan triplázó Calloway pontjaival ismét magához ragadta az irányítást és már nem is engedte ki a kezéből a győzelmet. A vendégek vezetőedzője, Andonisz Konsztandinidisz pedig nem köszönte meg a Papp Péter játékvezető munkáját a mérkőzés után... A Lions tehát megtörte a Körmenddel szembeni hazai átkot és az ötödik helyről várja a következő fordulót.

Kosárlabda, NB I. A, alapszakasz, férfi, 1. forduló
MVM-OSE Lions–Egis Körmend 104-98 (29-32, 20-19, 31-27, 24-20)
Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok, 1100 néző, vezettePapp P., Söjtöry T. F., Nyilas I.

Oroszlány: Dimitrijevics 28/6, Ruják, Barnjak 21/6, Dorogi 4, Krestinin 12. Csere: Calloway 22/18, Illés 5/3, Szabadfi 2, Werner 4, Pápai 6, Mucza. Vezetőedző: Simon Petrov.
Körmend: Chambers 10, Mitchell 16, Takács 2, Moore 24/15, Cakarun 13. Csere: Parrish 11/3, Kiss M. 2, Ferencz 2, Omenaka 11, Durázi 7/3. Vezetőedző: Andonisz Konsztandinidisz.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 7-4, 6. p.: 18-15, 8. p.: 18-24, 11. p.: 31-32, 15. p.: 31-40, 19. p.: 44-43, 23. p.: 61-53, 25. p.: 67-58, 28. p.: 76-66, 31. p.: 80-80, 34. p.: 85-86, 37. p.: 97-89.
Kipontozódott: Moore (Körmend, 40.).

Simon Petrov: – Nagyon kemény mérkőzés volt, amelyen túl sok könnyű kosarat kaptunk. Fiatal csapatomnak még fejlődnie, tanulnia kell, különösen védekezésben. Köszönetemet szeretném kifejezni szurkolóinknak, akik óriási hangulatot varázsoltak a csarnokba. Az az energia, amit tőlük kaptunk, átsegített minket a kritikus pillanatokon, szinte belehajszoltak minket a győzelembe.

Andonisz Konsztandinidisz: – Kilencvennyolc pontot dobtunk, mégis kikaptunk, mert a védekezésünk nem működött. Húsz támadólepattanót engedtünk az Oroszlánynak, ezt egy profi csapat nem teheti meg büntetlenül. Gratulálok Nyilas és Söjtöry játékvezető uraknak, de Papp úr ténykedése szégyen a magyar kosárlabdázásra nézve. Nem végzi jól a munkáját, a hozzáállása elfogadhatatlan. Nem tisztel minket, sem a nézőket, sem a csapatokat, ugyanazt csinálta velünk, mint a Falco elleni bajnoki döntőn. Senkitől sem tudom elfogadni azt, hogy játsszon a játékosaim állásával, valamint az enyémmel. Gratulálok az OSE-nak, minden tiszteletem a klub felé, a legjobbakat kívánom nekik.