2022.10.23. 08:00

„Megtörtük a Tisza-parti átkot” - dági bravúr született Szegeden

Hajszálon múlt a győzelem, de végül sikertült.

Fotó: Walczer Patrik

A találkozó legelején nem találta a saját játékát a vendég együttes. A házigazdák irányították az összecsapást, miközben a dágiak erőtlenül, önbizalom nélkül röplabdáztak. Zirigh mester cserékkel és egy új felállással igyekezte felrázni csapatát, sikerrel. A DKSE egyre jobban belelendült, és a harmadik menetet simán hozta. A negyedik „felvonás” számított a vízválasztónak. Ezt a játszmát végig irányította a Dág, még úgy is, hogy a szegedieknek kis híján összejött a győzelem. Az ötödik, rövidített szettben, amely végig szoros volt, a Zirigh-legénység végig megőrizte stabilitását, jól fogadta a nyitásokat, és végezetül nagyon-nagyon értékes két pontot hozott haza idegenből.

Röplabda NB I. Liga, férfi, 11. forduló

Szeged – Dág KSE 2:3 (21, 21, -19, -25, -16)
Szeged, 150 néző, vezette: Tibók F., Nagy Zs.
Dág: Szabó B., Kun, Sow, Oláh B., Benkő B., Flachner D. Csere: Farkas R. (liberó), Majer, Horváth B. Edző: Zirigh Balázs.
A mérkőzés alakulása, 1.szett: 7-5, 14-9, 18-13, 23-18, 24-21. 2.szett: 10-7, 14-12, 20-16, 22-20, 24-21. 3.szett: 2-5, 9-13, 17-22, 19-24. 4.szett: 3-3, 9-12, 17-17, 21-21, 24-25. 5.szett: 3-3, 8-7, 9-10, 11-13, 14-14, 16-17.
Zirigh Balázs, a Dág KSE edzője: - Sajnálom, hogy kétszettes előnyt adtunk az ellenfelünknek, de annak nagyon örülök, hogy sikerült fordítanunk. Megtörtük a Tisza-parti átkot. Tavaly négy mérkőzésből négyet elvesztettünk. Az egyiket éppen úgy, mint most a szegediek.