Röplabda

2022.10.10. 07:20

Két jó játszma is elegendőnek bizonyult a dági győzelemhez

Az indulásnál alaposan bennragadt a vendég együttes, ez elsősorban abból adódott, hogy vezetése tudatában túlságosan is megnyugodott, majd pedig elkezdett könnyelműsködni a Zirigh-legénység. Ennek pedig nem várt szett-vesztés lett a következménye.

P. J.

Fotó: Walczer Patrik

A második felvonásban aztán „fejükhöz kaptak” a dági legények, és úgy elpáholták a Testnevelési Egyetemistákat, mint az a bizonyos jég, azt a bizonyos határt. 9-9-es állásnál Szabó ment el adogatni a DKSE-nél, és amikor abbahagyta, már 9-25-öt mutatott a terem eredményjelző táblája. Ez persze nem azt jelenti, hogy a dági játékos 16 ászt ütött, hanem csak azt, hogy remekül szervált, miközben a „játszótársak” kiválóan mezőnyöztek és blokkoltak. Aztán a folytatásban sem kegyelmezett riválisának a megyebeli gárda.

A harmadik menetben is folytatódott – az első játszma elvesztése miatt indított – dági „bosszúhadjárat”. A vendégek a játék minden elemében felülmúlták a házigazdákat. A negyedik szett derekán már elkönyvelte végső sikerét a Dág, de nem így a TFSE. Néhány hiba elegendő volt ahhoz, hogy a fővárosi együttes lábra kapjon, a szurkolóik buzdítása mellett pedig kis híján ki is egyenlítettek. Ám a Dág összekapta magát.

Zirigh Balázs: - Örülök, hogy legalább két szettben megmutattuk valós tudásunkat. Szerencsére, most ez is elegendőnek bizonyult.

Röplabda NB I. Liga, férfi, 2.forduló
TFSE – Dág KSE 1:3 (22, -9, -15, -23)
Budapest, Magyar Testnevelési Egyetem, D-terem: 100 néző, vezette: Villás T., Ladányi B.
Dág: Szabó B., Kun, Sow, Oláh B., Horváth B., Flachner D. Csere: Farkas (liberó), Benkő. Edző: Zirigh Balázs.
A mérkőzés alakulása, 1.játszma: 2-4, 6-10, 11-13, 19-17, 23-20, 24-22. 2.játszma: 4-2, 8-6, 9-9, 9-24. 3.játszma: 2-7, 4-10, 8-14, 13-22, 15-24. 4.játszma: 1-3, 7-9, 11-15, 15-17, 19-18, 23-20, 23-24.