2019.10.27. 17:09

Nagyot küzdött a TKC, de így sem jött össze a győzelem

A Tatabányai KC továbbra is győzelem nélkül áll az NB I. Piros csoportjában.

VÁ. T.

Remekül játszva aratott győzelmet az esélyesebbnek aratott Ajka otthonában a Tatabányai KC a kosárlabda amatőr női NB I. Piros csoportjának 1. fordulójában.

Fotó: Zantleitner Ingrid

A tatabányaiak az első két negyedben partiban voltak az akadémistákkal szemben, félidőben mindössze ötpontos hátrányban voltak. A harmadik felvonás aztán el is döntötte a lényegi kérdéseket, a TKC a végjátékban már csak kozmetikázni tudott az álláson, így továbbra is győzelem nélkül áll a bajnokságban.

Mózes Emil, a TKC szakosztályvezetője: – Az elmúlt napok viszontagságos edzései után nagyot küzdöttünk, a harmadik negyedben kiütközött az ellenfél jobb erőnléte.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 4. forduló

Vasas Akadémia – Tatabányai KC 68-55 (19-17, 14-11, 22-11, 13-16)

Budapest, 100 néző.

TKC: Kokavecz 4, Pusztai 8, Kaluha-Guti 7, Kovalcsik 6, Mojzes 16. Csere: Nagy, Szamosi 5/3, Seri 3/3, Göbölös 6. Vezetőedző: Lukács Sándor.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 12-9, 15. p.: 23-21, 25. p.: 41-32, 35. p.: 64-48.